Ciosu z tej strony PiS się nie spodziewał. Senator Anders miała odwagę skrytykować działania partii

Senator Anna Maria Anders skrytykowała działania PiS w sprawie ustawy o IPN.
Senator Anna Maria Anders skrytykowała działania PiS w sprawie ustawy o IPN. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Nieczęsto w szeregach partii rządzącej pojawia się głos sprzeciwu wobec oficjalnej linii politycznej wyznaczonej przy Nowogrodzkiej. Nic zatem dziwnego, że gdy się pojawi takie stanowisko, uznawane jest ono przez opozycję za akt odwagi. Tym razem pochwały ze strony politycznych przeciwników zebrała senator PiS Anna Maria Anders.


Pełnomocnik prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego odważyła się skrytykować sposób prac nad ustawą o IPN. Anna Maria Anders nie szczędziła PiS-owi gorzkich uwag w trakcie wieczornych obrad Senatu. "To jest tragiczna, absolutnie tragiczna sytuacja międzynarodowa" – ubolewała.
Anna Maria Anders
senator PiS, pełnomocnik prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego

Mnie to dziwi, że nikt jakoś nie zrozumiał tego, że wprowadzenie tej ustawy do Sejmu dzień przed rocznicą dotyczącą Holocaustu spowoduje taką burzę, jaką spowodowało. Bo to jest normalne. (...) Mogliśmy to przegłosować 2, 3 tygodnie później… A teraz to jest tragiczna, absolutnie tragiczna sytuacja międzynarodowa. Ona jest nie tylko w Polsce, ona jest nie tylko w Izraelu, ona jest w Kongresie amerykańskim, a my wczoraj czy przedwczoraj błagaliśmy, żeby to w ogóle do Senatu nie przeszło. Także ja uważam po prostu, że to było niepotrzebne.

– Dlaczego? Ja pytam, dlaczego nikt nie przewidział tego, że będzie taka reakcja – zakończyła swoje emocjonalne wystąpienie córka gen. Władysława Andersa, a jej słowa zostały nagrodzone gorącymi brawami przez polityków opozycji. – Nie dziwię się pani senator Annie Marii Anders, która się irytuje, bo ona doskonale czuje to, że nie będzie miała możliwości wytłumaczyć tej ustawy komukolwiek za granicą – skomentował chwilę później senator Władysław Komarnicki z PO. Były minister finansów Jacek Rostowski pochwalił zaś senator PiS na Twitterze.
Mimo licznych głosów krytyki, PiS nie zastopował prac nad ustawą. Wręcz przeciwnie – tuż przed godziną 2.00 w nocy nowe przepisy o IPN zostały przyjęte bez poprawek.

źródło: senat.gov.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"