Oto prawda o kandydatach do KRS. Kilku z nich ma na koncie... wyroki dyscyplinarne

Kim są kandydaci do KRS? Jak podaje RMF FM, kilku sędziów ma wyroki dyscyplinarne.
Kim są kandydaci do KRS? Jak podaje RMF FM, kilku sędziów ma wyroki dyscyplinarne. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Rekordzista może się "pochwalić" listą aż 27 przewinień. W sumie – jak dowiedział się reporter RMF FM – spośród 18 kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa co najmniej trzy osoby mają na koncie wyroki dyscyplinarne. To z tego grona mają być wybrani nowi członkowie KRS.

Bezpodstawne pomawianie, formułowanie nieobiektywnych ocen i podejmowanie dodatkowej pracy bez odpowiedniej zgody – tylko niektóre przewinienia trzech sędziów, którzy kandydują do zaszczytnego grona. Jak podaje RMF FM, najdłuższą listę przewinień ma podpułkownik Mariusz Lewiński - sędzia wojskowy w stanie spoczynku. Aż 27 razy, bez żadnych podstaw, zawiadamiał o popełnieniu przestępstw przez innych sędziów i prokuratorów, którzy nigdy ich nie popełnili.

Jedna z jego "opowieści" dotyczyła tego, że rzekomo grupa śledczych z poznańskiej prokuratury wojskowej chciała go zabić podczas przesłuchania a następnie upozorować samobójstwo. Innym razem sędzia Lewiński rozebrał się w prokuraturze – zdjął buty i spodnie a potem milczał podczas przesłuchania. Odmawiał przy tym poddania się badaniom psychiatrycznym.
Drugi z sędziów z wyrokiem dyscyplinarnym to Maciej Mitera delegowany do Ministerstwa Sprawiedliwości, który dorabiał sobie do pensji bez odpowiedniego pozwolenia, kolejnym – Remigiusz Guz z Wodzisławia Śląskiego, który pomówił grupę innych sędziów o tendencyjną ocenę jego pracy.

25 stycznia minął termin zgłaszania kandydatów do nowej KRS – rzutem na taśmę udało się zebrać odpowiednią liczbę nazwisk. Do obsadzenia jest bowiem 15 miejsc w Radzie. Ale czy przy takich kandydatach jest w czym wybierać?

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...