"Wszystkie środki zostaną przekazane dzieciom". Żona Tomasza Mackiewicza dziękuje polskim władzom

Wszystkie zebrane pieniądze będą przeznaczone dla dzieci Tomasza Mackiewicza. Koszty akcji ratunkowej pokryje polski rząd.
Wszystkie zebrane pieniądze będą przeznaczone dla dzieci Tomasza Mackiewicza. Koszty akcji ratunkowej pokryje polski rząd. Fot. facebook.com/czapkins
Polski rząd postanowił sfinansować połowę kosztów akcji ratunkowej na Nanga Parbat – dowiadujemy się z wpisu żony Tomasza Mackiewicza, którego nie udało się uratować z wyprawy na Nanga Parbat. Resztę pokryje strona francuska, więc pieniądze zebrane w internetowej zbiórce zostaną więc w całości przeznaczone na trójkę jego dzieci.

"Właśnie otrzymałam wiadomość, że Rząd Polski podjął decyzję o pokryciu kosztów akcji ratunkowej na Nanga Parbat (wraz z Rządem Francji). Z całego serca pragnę wyrazić głęboką wdzięczność Rządowi Rzeczypospolitej Polskiej, Panu Konsulowi Rzeczypospolitej Polskiej w Pakistanie oraz Panu Zbigniewowi Wyszomirskiemu, Radcy Ambasady RP w Islamabadzie. Wszystkie zgromadzone w zbiórkach środki zostaną przekazane dzieciom. Dziękuję w imieniu Tomasza Mackiewicza oraz dzieci: Maxymiliana Wita Mackiewicza, Zoi Antoniny Mackiewicz, Antoniny Marii Mackiewicz" – napisała Anna Solska, żona Tomasza Mackiewicza, którego nie udało się uratować z wyprawy na Nanga Parbart.
Ze strony polskiej pieniądze na akcję pakistańskich służb ratunkowych wyłoży rząd. Jak pisaliśmy, strona francuska zwróciła się już do uratowanej Elisabeth Revol o zwrot kosztów, które poniósł konsulat francuski. Jest to ponad 31 tysięcy euro. W internetowej zbiórce zorganizowanej przez Mashę Gordon, przyjaciółkę francuskiej himalaistki, zebrano niemal 150 tysięcy euro.
Trwa ładowanie komentarzy...