"Wyrazy wdzięczności w imieniu Francji". Do członków ekipy ratunkowej z Nanga Parbat dotarły poruszające gratulacje

Polakom, którzy uratowali francuską himalaistkę Elizabeth Revol na Nanga Parbat oficjalne gratulacje złożył ambasador Francji w Pakistanie Marc Baréty.
Polakom, którzy uratowali francuską himalaistkę Elizabeth Revol na Nanga Parbat oficjalne gratulacje złożył ambasador Francji w Pakistanie Marc Baréty. Fot. facebook.com/adambieleckiteam
"Przykład waszego bezinteresownego poświęcenia i walki z przeciwnościami jest inspiracją dla nas wszystkich" – czytamy w oficjalnym liście gratulacyjnym, który członkom polskiej ekipy ratunkowej z Nanga Parbat przekazał ambasador Francji w Pakistanie Marc Baréty. W ten sposób dyplomata podziękował Polakom za uratowanie francuskiej himalaistki Elizabeth Revol.

Marc Baréty wyraził swój żal z powodu tego, iż z Adamem Bieleckim, Denisem Urubko, Jarosławem Botorem i Piotem Tomalą nie mógł spotkać się osobiście. Za pośrednictwem polskiego ambasadora w Pakistanie francuski dyplomata postanowił podziękować w inny sposób. Jak poinformowano na oficjalnym profilu programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera, do ekipy spod K2 niedawno trafił taki list gratulacyjny:

Za pośrednictwem Pana Ambasadora Piotra Opalińskiego, Członkowie Wyprawy w bazie pod K2, otrzymali list z podziękowaniem...

Opublikowany przez Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera na 3 lutego 2018
Jak podkreślił ambasador Marc Baréty, gratulacje te złożył on przede wszystkim w imieniu Francji. Dyplomata wyraził też głęboki smutek wynikający z faktu, iż nie udało się uratować Tomasza Mackiewicza, któremu Elizabeth Revol partnerowała podczas zdobywania Nanga Parbat.
Trwa ładowanie komentarzy...