Dziennikarz RMF FM z antysemickimi poglądami zawieszony. Po aferze stacja musiała zareagować w sprawie Zalewskiego

Bogdan Zalewski zapewnia, że nie jest antysemitą. Redakcja RMF zawiesiła dziennikarza w pracy i czeka na wyjaśnienia zna temat skandalicznego wpisu.
Bogdan Zalewski zapewnia, że nie jest antysemitą. Redakcja RMF zawiesiła dziennikarza w pracy i czeka na wyjaśnienia zna temat skandalicznego wpisu. Fot. screen/YouTube/RMF
Redakcja radiostacji RMF FM odcina się od antysemickich poglądów swojego wieloletniego dziennikarza Bogdana Zalewskiego. Po nagłośnieniu tego, że dziennikarz prezentuje skrajne postawy i między innymi wzywa do wojny z Żydami szefostwo RMF FM postanowiło go zawiesić. Teraz Bogdan Zalewski przeprasza i zapewnia, że nie jest antysemitą.

W czwartek wieczorem Bogdan Zalewski na swoim profilu facebookowym zamieścił szokujący wpis, który poruszył internautów. Dziennikarz RMF FM pisał m.in., że " jesteśmy na wojnie z Żydami być może już po raz ostatni". "Stawką tej śmiertelnie groźnej batalii być może nie będzie totalna fizyczna Zagłada naszego narodu" - dodawał.

Gdy sprawę antysemickich postaw Zalewskiego nagłośniono, w sobotę został on zawieszony w pracy przez władze RMF FM do czasu, aż złoży wyjaśnienia. Dyrektor public relations w Grupie Bauer (właściciel RMF FM) Maciej Brzozowski zapewnia, że treści zamieszczane w mediach społecznościowych przez związanych z nią dziennikarzy są tylko prywatnymi opiniami. – Redakcja stanowczo odcina się od wszelkich antysemickich zachowań – dodał jednak Brzozowski.

Sam Bogdan Zalewski na swoim profilu przeprosił za swoje ostatnie teksty. "W ferworze bieżących wydarzeń i gorących dyskusji dałem się ponieść nieprzemyślanym emocjom" – zapewnił.

Szanowni Czytelnicy! Przepraszam za swoje ostatnie teksty na moim prywatnym profilu na Facebooku, które mogły urazić...

Opublikowany przez Bogdan Zalewski na 3 lutego 2018
Radiosłuchaczy i czytelników chyba jednak nie przekonał. Komentarze pod jego wpisem są druzgocące:

źródło: Wirtualnemedia.pl
Trwa ładowanie komentarzy...