Błaszczak wygłosił przemówienie do nowych członków WOT. Mówił o ich zadaniach oraz niemieckiej i sowieckiej okupacji

Mariusz Błaszczak kilka tygodni temu zastąpił Antoniego Macierewicza na stanowisku szefa MON. Jednym z jego nowych zadań jest dalszy rozwój WOT.
Mariusz Błaszczak kilka tygodni temu zastąpił Antoniego Macierewicza na stanowisku szefa MON. Jednym z jego nowych zadań jest dalszy rozwój WOT. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
W nowej roli ministra obrony narodowej Mariusz Błaszczak zaczął nieco stronić od dłuższych publicznych wystąpień. Jednak w weekend następca Antoniego Macierewicza znowu wykorzystał umiejętność wygłaszania płomiennych przemówień. Takie usłyszeli od ministra Błaszczaka członkowie 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. brygady Władysława Liniarskiego ps. Mścisław, którzy właśnie złożyli przysięgę.

– Odwołujecie się w swojej służbie do tego wielkiego wydarzenia, do tej szlachetnej postawy, do Armii Krajowej, która stała na straży bezpieczeństwa Polaków w sytuacji okupacji najpierw niemieckiej, później sowieckiej. Chciałbym, żebyście o tym pamiętali, że odwołujecie się do tych szlachetnych polskich postaw – mówił do WOT-owców Mariusz Błaszczak na uroczystości zorganizowanej pod Starostwem Powiatowym w Siemiatyczach.

Kilkudziesięciu nowym członkom formacji stworzonej przez Antoniego Macierewicza jego następca wyjaśnił też, na czym będzie polegała ich misja. – Wasze zadanie, podstawowe zadanie to stanie na straży bezpieczeństwa Polski i Polaków – podkreślał Mariusz Błaszczak. – Na co dzień będziecie także ściśle współpracować z administracją lokalną, będziecie ściśle współpracować z Państwową Strażą Pożarną, z ochotniczymi strażami pożarnymi i z polską policją – dodał nowy szef MON.

źródło: MON
Trwa ładowanie komentarzy...