Niebotyczna kwota za scenariusz "Ucha Prezesa" i nie tylko. Uczestnicy Balu Dziennikarzy pokazali wielkie serca

Na tegorocznym Balu Dziennikarza zebrano 402 tys. zł
Na tegorocznym Balu Dziennikarza zebrano 402 tys. zł Fot. Zino Lente / mat. prasowe
Trzeciego lutego 2018 r. w Ufficio Primo w Warszawie odbył się osiemnasty Charytatywny Bal Dziennikarzy. W trakcie zabawy uczestnicy balu wzięli udział w charytatywnych aukcjach. Łącznie na balu pojawiło się blisko pięciuset gości, a w trakcie licytacjii zebrano 402 tys. zł.

Najwięcej zapłacono za oryginał scenariusza pierwszego odcinka "Ucha Prezesa" – jego cena wyniosła 100 tys. zł. Jeden z gości zapłacił z kolei 38 tys. zł za lekcję jazdy konnej z dziennikarzem Piotrek Kraśko.

Skąd takie kwoty? Z potrzeby niesienia pomocy. Bal dziennikarza jest organizowany od 1998 r., a uczestnicy wspierają cele dobroczynne. Od tego czasu udało się przekazać potrzebującym ponad cztery miliony złotych.

– Nie jesteśmy wielką organizacją, dlatego zawsze podejmujemy współpracę z tymi, którzy bez trudu docierają do dzieci z rodzin w trudnej sytuacji finansowej. W minionych latach wspieraliśmy m.in. Fundację "A kogo?" Ewy Błaszczyk i Fundację "Mimo wszystko" Anny Dymnej, Klinikę Onkologii oraz Klinikę Niemowlęcą Instytutu "Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka", Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Towarzystwo Nasz Dom, domy dziecka, fundacje regionalne działające na rzecz wspierania rodzicielstwa zastępczego, a także dziesiątki innych szpitali oraz organizacji pożytku publicznego. Z racji na charakter naszej Fundacji od trzech lat część dochodu trafia do fundacji prowadzonych przez media – twierdzi Mateusz Hładki, Prezes Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy, dziennikarz telewizji TVN.
Beneficjentami balu były Fundacja TVN "Nie jesteś sam", Fundacja Polsat, Fundacja Radia Zet, Fundacja Przyjaciółka i program "Żółty Talerz" zapewniający posiłki dzieciom z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. 

Imprezę poprowadzili Agnieszka Woźniak-Starak z TVN, Agata Młynarska – Dyrektor Programowa TLC Polska, Krzysztof Ibisz – prezenter telewizji Polsat, oraz Marcin Cejrowski – redaktor naczelny Plejada.pl. W trakcie balu wystąpił zespół Blue Cafe.
Trwa ładowanie komentarzy...