"Zdejmij jarmułkę, podpisz ustawę!". Skandaliczne hasło ONR skierowane do prezydenta Andrzeja Dudy

Dziś pod Pałacem Prezydenckim manifestanci z ONR domagali się od prezydenta Dudy podpisania ustawy o IPN.
Dziś pod Pałacem Prezydenckim manifestanci z ONR domagali się od prezydenta Dudy podpisania ustawy o IPN. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Pod Pałacem Prezydenckim odbył się w poniedziałek demonstracje zwolenników i przeciwników nowej ustawy o IPN. Członkowie skrajnie prawicowego Obozu Narodowo-Radykalnego na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie pojawili się z dość szczególnym hasłem skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy. Brzmiało ono: "Zdejmij jarmułkę, podpisz ustawę".

Internauci są oburzeni tym, co zobaczyli dziś przed Pałacem Prezydenckim. "Osiem lat temu było to najpiękniejsze miejsce w Warszawie. Wizytówka kraju. Teraz wstyd tam iść z cudzoziemcem, bo codziennie jakaś demonstracja, flagi, góry śmieci, wrzaski przez megafon" – pisze jeden z twitterowiczów.
Dziś rzeczywiście się działo. Z jednej strony demonstrowali przeciwnicy nowej ustawy o IPN, którzy boją się, że przepisy sprawią, iż cały cywizilizowany świat będzie nas traktować jak trędowatych. Z drugiej strony stali zwolennicy przepisów przegłosowanych przez parlament, którzy z dumą podkreślają fakt, że "nie będą nam Żydzi (Amerykanie, Niemcy, Francuzi - niepotrzebne skreślić) pisać ustaw".

Szczególnie jedno hasło na rozpostartych przez ONR-owców transparentach rzucało się w oczy. Ktoś napisał apel do prezydenta Andrzeja Dudy, który brzmiał: "Zdejmij jarmułkę, podpisz ustawę". Przypomnijmy, że nowe przepisy czekają już tylko na podpis głowy państwa. Ta na razie nie zadeklarowała jednak, czy ustawę podpisze, czy też nie.
Trwa ładowanie komentarzy...