TVN publikuje wycięty fragment o "Dumie i Nowoczesności". Trudno uwierzyć, kto podżegał do zabójstwa Tuska

Wiadomo już, kto podżegał do zabójstwa Donalda Tuska.
Wiadomo już, kto podżegał do zabójstwa Donalda Tuska. YouTube/Duma i Nowoczesność
Bulwersujący reportaż o Stowarzyszeniu Duma i Nowoczesność, której członkowie wielbili Adolfa Hitlera, pierwotnie został opublikowany w okrojonej wersji, bez fragmentu z nawoływaniem do zabójstwa Donalda Tuska, które padło ze sceny festiwalu Orle Gniazdo. Teraz "Superwizjer" opublikował cały materiał.

"Za...ć go nożem prosto w serce" – takie słowa o Donaldzie Tusku padły ze sceny festiwalu Orle Gniazdo, największej w Polsce imprezy z muzyką nacjonalistyczną. Wypowiedziała je wokalistka popularnego zespołu nacjonalistycznego – napisał na Twitterze Bertold Kittel, współtwórca reportażu Dumie i Nowoczesności.
Pełna wypowiedź wokalistki szczecińskiego zespołu Gan, która nawoływała ze sceny do publiczności, brzmiała tak: "Słuchajcie, ostatni numer. O tym czerwonym, rudym sk...ysynu jeb... zdrajcy, pomietle kur... Merkelowej. Tusk! Zaje... go kur... nożem prosto w serce". Jak ustalił TVN, wokalistka zespołu Gan jest... pracownicą Sądu Okręgowego.

W pierwotnej wersji reportażu o neonazistach z Dumy i Nowoczesności, którzy chwalili Adolfa Hiltera, nie pokazano wyciętego fragmentu z podżeganiem do zabójstwa Donalda Tuska. Bertold Kittel powiedział wtedy, że nie widzi przeszkód, by przekazać prokuraturze fragment z wypowiedzią o byłym premierze.

W reportażu pt. "Polscy neonaziści" wyemitowanym w "Superwizjerze", pokazano członków stowarzyszenia Duma i Nowoczesność, które zostało założone m.in. przez Mateusza S. ps. „Sitas” i Krystiana Z. Duma i Nowoczesność pomagała w organizacji festiwalu Orle Gniazdo, a wiceprzewodniczący DiN Jacek Lanuszny jest jednym z organizatorów festiwalu. Bohaterowie reportażu chwalili Adolfa Hitlera. – Hitler był gentlemanem, nie przeklinał. Kobiety go uwielbiały, a dzieci kochały – przekonywali polscy neofaszyści.


źródło: Superwizjer
Trwa ładowanie komentarzy...