Jest pierwszy zwiastun filmu "Hurricane". Brytyjska produkcja opowiadać będzie historię polskiego Dywizjonu 303

Brytyjski film "Hurricane" będzie opowiadał historię pilotów dywizjonu 303.
Brytyjski film "Hurricane" będzie opowiadał historię pilotów dywizjonu 303. Fot. screen z YouTube
Gdy prace nad polską superprodukcją opowiadającą historię Dywizjonu 303 utknęły w martwym punkcie, Brytyjczycy po cichutku, ale szybciej pracują nad filmem "Hurricane". Opowiedzą tę samą historię dzielnych polskich pilotów walczących na niebie nad Wielką Brytanią. Właśnie pojawił się pierwszy zwiastun.

Wbrew nazwie, "Hurricane" to nie będzie film katastroficzny o morderczym huraganie, który niszczy wszystko na swojej drodze. Będzie to opowieść o polskich lotnikach, którzy po przegranej kampanii wrześniowej i upadku Francji przedostali się do Wielkiej Brytanii, gdzie zasiadając za sterami samolotów typu Hurricane bronili nieba przed atakującą Luftwaffe. W rolę polskich pilotów wcielą się między innymi Iwan Rheon, znany polskim telewidzom przede wszystkim z serialu "Gra o Tron" i Marcin Dorociński, którego raczej przedstawiać nie trzeba. Rheon zagra Jana Zumbacha, a Dorociński Witolda Urbanowicza, dowódcę dywizjonu.
Co ciekawe, w tej chwili powstają dwa filmy o podobnej tematyce. Pierwszy ma być dość dowolnie potraktowaną adaptacją książki Arkadego Fiedlera "Dywizjon 303", w którym grają najbardziej znani polscy aktorzy, tacy jak Zakościelny, Adamczyk czy Wieczorkowski. Były już szumne zapowiedzi tego obrazu, pojawiły się nawet jego fragmenty, między innymi sceny walk powietrznych, ale ostatnio o tej produkcji zrobiło się cicho. Tymczasem Brytyjczycy robią swoje i tylko patrzeć, jak ich wersja opowieści o Dywizjonie 303 trafi na ekrany kin.
Trwa ładowanie komentarzy...