Są kolejne wyroki dla sprawców gwałtu na Polce w Rimini. Nastoletni przestępcy spędzą w więzieniu prawie 10 lat

Jest wyrok dla sprawców gwałtu na Polce w Rimini. Najpierw ukarano przywódcę gangu Guerlina Butungu, teraz skazano resztę nieletnich sprawców.
Jest wyrok dla sprawców gwałtu na Polce w Rimini. Najpierw ukarano przywódcę gangu Guerlina Butungu, teraz skazano resztę nieletnich sprawców. Fot. Twitter.com/IlMessaggero
Nastoletni gwałciciele z Rimini właśnie usłyszeli wyrok za brutalne przestępstwo, jakiego dokonali w sierpniu zeszłego roku na turystce z Polski i jej mężu. Za to, co zrobili wypoczywającym we Włoszech Polakom będą musieli spędzić w więzieniu 9 lat i 8 miesięcy.

Ta sprawa w zeszłym roku rozpalała wielkie emocje nad Wisłą i we Włoszech. Wiceszef sprawiedliwości Patryk Jaki domagał się nawet kary śmierci dla sprawców gwałtu na polskiej turystce, którego dokonano w Rimini. Ze strony polskich władz była wywierana wielka presja na Włochów, by jak najszybciej złapać sprawców ataku. Udało się to w ciągu kilkunastu dni.

Później przyszedł czas na procesy. Również bardzo szybkie. Najpierw ukarano przywódcę grupy gwałcicieli 20-letniego Guerlina Butungu. Usłyszał wyrok 16 lat więzienia. W przypadku pozostałych sprawców sprawa nie była tak oczywista. Dwóch z nich dobrowolnie zgłosiło się na policję, z którą później współpracowali. Ponadto wszyscy trzej są nieletni. Dziś usłyszeli jednak dość surowe wyroki. Każdy z nich ma spędzić za kratami 9 lat i osiem miesięcy.

źródło: Repubblica.it
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...