Kara wyższa niż żądała prokuratura. Włoski sąd błyskawicznie skazał Kongijczyka, który zgwałcił Polkę w Rimini

Kongijczyk Guerlin Butungu został skazany na 16 lat więzienia za m.in. gwałt na Polce.
Kongijczyk Guerlin Butungu został skazany na 16 lat więzienia za m.in. gwałt na Polce. Fot. Facebook.com / Tgcom24
Prokuratura domagała się dla Guerlin Butungu kary 14 lat więzienia. Sąd, co nie zdarza się często, okazał się bardziej surowy niż oskarżyciele. Kongijczyk został skazany na 16 lat więzienia. Wyrok ten zawiera już nadzwyczajne złagodzenie kary – 20-latek zgodził się bowiem na współpracę z wymiarem sprawiedliwości.

Wiadomość o ataku na polską parę odpoczywającą we włoskim Rimini wstrząsnęła opinią publiczną pod koniec wakacji. Polka została brutalnie, wielokrotnie zgwałcona przez 4 sprawców pochodzących z Afryki, jej mąż otrzymał kilka mocnych ciosów w głowę i stracił przytomność. Potem cały dramat rozgrywał się na jego oczach. Później jeszcze okazało się, że wśród ofiar tego gangu był transseksualista z Peru.

Sprawców namierzono szybko. I szybko też okazało się, że większość z nich uniknie surowej kary, bo tylko jeden z nich, przywódca gangu, w chwili popełnienia przestępstwa był pełnoletni. Niedługo potem okazało się, że i on znalazł sposób na to, aby dostać jak najniższy wyrok. Początkowo bowiem winę za wszystko przerzucał na nieletnich kolegów. Później poszedł na współpracę z wymiarem sprawiedliwości, przyznał się do czynu i złożył wniosek o osądzenie po krótkim okresie przygotowawczym. Zgodnie z włoskim prawem, w takich przypadkach kara może być zmniejszona o 1/3.

#Rimini Condannato a 16 anni Guerlin Butungu, unico maggiorenne e capo del branco che derubò e violentò una polacca e una trans. Leggi di più

Opublikowany przez Tgcom24 na 10 listopada 2017
Dziś, właśnie w takim trybie przyspieszonym, zapadł wyrok wobec Guerlin Butungu. Kongijczyk został skazany na 16 lat więzienia. To o dwa lata więcej niż wnosił prokurator. Sąd ogłosił, że skazany po odbyciu kary zostanie wydalony z Włoch. Wyrok nie jest prawomocny, skazanemu przysługuje odwołanie.

źródło: tgcom24.mediaset.it
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...