Pierwszy trener ujawnia, co się dzieje z Piotrem Żyłą na igrzyskach w Pjongczangu. "Piotrek potrzebuje podkręcenia"

Dlaczego Piotr Żyła nie wystąpi w konkursie na skoczni normalnej HS 109 na igrzyskach olimpijskich w Pjongczang. Jan Szturc ujawnił, czego potrzebuje popularny skoczek.
Dlaczego Piotr Żyła nie wystąpi w konkursie na skoczni normalnej HS 109 na igrzyskach olimpijskich w Pjongczang. Jan Szturc ujawnił, czego potrzebuje popularny skoczek. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Wiedziałem, że mimo podium z niedzieli Piotrkowi będzie trudno wskoczyć do kadry na pierwszy konkurs – tak budzącą niepokój kibiców formę Piotra Żyły na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu w wywiadzie dla jednego z portali sportowych skomentował słynny trener skoków narciarskich Jan Szturc. Szkoleniowiec, który formował Żyłę do najmłodszych lat zdradził, czego popularny "Pieter" potrzebuje, by się przebudzić.

– Potrzebuje troszkę podkręcenia, musi mu się zacząć palić pod nogami, żeby coś zmienił – stwierdza Jan Szturc w rozmowie ze Sport.pl. Przypomnijmy, że wielu kibiców skoków narciarskich mocno zasmuciła decyzja trenera polskiej kadry Stefana Horngachera o tym, iż Piotra Żyły zabraknie wśród uczestników pierwszego olimpijskiego konkursu, który już 10 lutego zostanie rozegrany na skoczni normalnej. Wystąpią w nim Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Maciej Kot.

Trener, który formował Piotra Żyłę od dzieciństwa, a na koncie ma także pierwsze wyszkolenie samego Adama Małysza, uspokaja jednak, że zupełnie inaczej powinna wyglądać sytuacja na skoczni dużej. – Jeżeli będzie w stanie utrzymać pozycję dojazdu do progu, to można będzie liczyć na bardzo dobre skoki Piotrka na większym obiekcie w Pjongczangu – mówi Szturc o Żyle.

Jak wspomniano, pierwszy olimpijski konkurs skoków narciarskich zostanie rozegrany 10 lutego na skoczni HS 109. 17 lutego skoczkowie będą rywalizowali na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu o medale na dużej skoczni HS140. Dwa dni później, 19 lutego rozstrzygnie się rywalizacja drużynowa. Wszystkie konkury skoków rozpoczną się o godz. 13:30 czasu polskiego.źródło: Sport.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...