Gdzie mieszka Jarosław Kaczyński? Oto dom prezesa Prawa i Sprawiedliwości

Dom Jarosława Kaczyńskiego znajduje się na warszawskim Żoliborzu.
Dom Jarosława Kaczyńskiego znajduje się na warszawskim Żoliborzu. Fot. Jarosław Kubalski / Agencja Gazeta
Niektórzy powiedzieliby złośliwie, że prezes Kaczyński mieszka w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej. No ewentualnie w Sejmie na Wiejskiej. Tak naprawdę jednak rodzinny dom Jarosława Kaczyńskiego znajduje się gdzie indziej.

Gdzie mieszka Jarosław Kaczyński?
Dom Jarosława Kaczyńskiego znajduje się na warszawskim Żoliborzu przy ulicy Mickiewicza 49. Za sprawą oświadczenia majątkowego posłów wiemy, że jego wartość sięga 1,5 mln zł. Lokum Kaczyńskiego służy jednocześnie jako zabezpieczenie kredytu, który poseł zaciągnął w celu leczenia mamy oraz upamiętnienia jej.

Dodać trzeba, że jest to współwłasność - Kaczyński posiada 1/3 nieruchomości. Swego czasu pisaliśmy o tym, że Jarosław Kaczyński nie ma sąsiadów. Spółka Srebrna wykupiła drugą nieruchomość sąsiadującą z domem prezesa PiS. Przy domu postawiono także budkę z ochroną.
W cieniu drzew
Posiadłość prezesa Prawa i Sprawiedliwości to dwupiętrowa budowla o powierzchni ok. 150 mkw. Jest zasłonięta wysokimi drzewami, billboardem oraz innymi domami, które położone są przy wąskiej ulicy. "Dziennik Gazeta Prawna " opisywał jak wygląda wnętrze domu prezesa. Z relacji osób, które odwiedzały Kaczyńskiego w domu, możemy dowiedzieć się, że jest raczej skromnie urządzony: klasyczna meblościanka, stary fotel, pełno tam książek i gazet. Jest i oczywiście telewizor, bo jak zdradził sam prezes, lubi oglądać późno w nocy rodeo.

Pokój prezesa znajduje się na parterze. Na górze mieszkała jego matka, Jadwiga Kaczyńska. Gdy pani Jadwiga jeszcze żyła, syn zamontował dla niej windę oraz urządzenia do regulacji temperatury. Obecnie jedynym współlokatorem, który zamieszkuje w domu Jarosława Kaczyńskiego jest kot.
Choć zainteresowanie wokół domu zawsze było duże, to wizualnie nie rzuca się w oczy. – Przez rok mieszkałem dwie ulice obok, ale codziennie w drodze do metra przechodziłem obok domu prezesa. Chcąc nie chcąc, zawsze zerknęło się na niego z ciekawością. Co jakiś czas pojawiali się tam reporterzy stacji telewizyjnych, którzy robili jakiś materiał lub sondę wśród przechodniów, czy zdają sobie sprawę, czyj to dom. A sam budynek zwykły, nawet trochę "biedny", totalnie się nie wyróżniający – mówi Michał, który mieszkał w okolicy.


Protesty
O posiadłości Jarosława Kaczyńskiego było głośno wielokrotnie. To właśnie tam kierowali się w 2017 roku protestujący w sprawie zmian w sądownictwie. Gdy tłum zgromadził się na miejscu, odśpiewał m.in. hymn narodowy i skandował hasła w rodzaju "wolność, równość, demokracja" lub "Precz z komuną!". Jednak jedynym obserwatorem w oknie domu Kaczyńskiego był wspomniany wcześniej kot.

Trwa ładowanie komentarzy...