Ile lat i wzrostu ma Jarosław Kaczyński? Odpowiedź może cię zaskoczyć

Jarosław Kaczyński znany jest ze swojego niewielkiego wzrostu.
Jarosław Kaczyński znany jest ze swojego niewielkiego wzrostu. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński to postać, którą znają wszyscy. Będąc prezesem Prawa i Sprawiedliwości jest de facto osobą, która rządzi Polską. Poza niewątpliwymi umiejętnościami strategii politycznej, jedną z rzeczy, która go wyróżnia jest wzrost.

Jarosław Kaczyński urodził się Warszawie 18 czerwca 1949, czyli szef partii Prawa i Sprawiedliwości ma obecnie 68 lat – stan na dzień pisania tekstu tj. luty 2018 roku. Od swojego brata bliźniaka Lecha był starszy o 45 minut. Mimo iż Lech Kaczyński został prezydentem, a Jarosław był jedynie premierem, to zdecydowanie można stwierdzić, że to właśnie Jarosław był od początku ważniejszą postacią w rodzimej polityce.

Niewielki wzrost
Szef Prawa i Sprawiedliwości nie należy do rosłych mężczyzn. Ma jedynie 168 cm wzrostu. Według błędnie rozpowszechnianego twierdzenia, miał on być niższy od swojego brata, Lecha. Wręcz przeciwnie – obaj byli tego samego wzrostu. Gdzie to stawia Kaczyńskiego wśród najbardziej znanych postaci świata polityki? Od Donalda Tuska jest niższy o 6 cm, ale gdyby zestawić go z Dmitrijem Miedwiediewem, to przewaga Jarosława Kaczyńskiego wynosi 6 cm. Gdyby zaangażować w to panie, to Jarosław Kaczyński traci do kanclerz Niemiec Angeli Merkel oraz premier Wielkiej Brytanii Theresy May dobre 4 cm.

Warto na koniec wspomnieć, że mimo iż prezes PiS wiek emerytalny osiągnął już w 2014 roku, to świadczenia z ZUS zaczął pobierać dopiero 2 lata później. Z jego oświadczenia majątkowego możemy wyczytać, że Kaczyński w całym 2016 roku otrzymał ponad 38 tys. zł emerytury. Miesięcznie przekłada się to na blisko 3.2 tys. zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...