Wzruszające podziękowania żony Tomasza Mackiewicza. Symboliczny pogrzeb himalaisty odbędzie się w środę w Warszawie

Anna Solska dziękuje Revol i wszystkim innym osobom, które zaangażowały się w próby ratowania jej męża Tomasza Mackiewicza.
Anna Solska dziękuje Revol i wszystkim innym osobom, które zaangażowały się w próby ratowania jej męża Tomasza Mackiewicza. Fot. facebook.com/antonika.solska
Żona Tomasza Mackiewicza napisała na Facebooku wzruszający list, w którym dziękuje wszystkim, którzy byli zaangażowani w próbę ratowania jej męża. Szczególnie mocno dziękuje Elizabeth Revol, która była z jej mężem tak długo, jak to było możliwe.

Chciałabym wyrazić moją głęboką wdzięczność Elisabeth Revol za pozostanie przy Tomku tak długo jak tylko było to możliwe, za sprowadzenie Go tak nisko jak to było możliwe, za podjęcie natychmiast walki o uratowanie Go, za słowa pocieszenia dla mnie, które w tak dramatycznej sytuacji zarówno dla Tomka i dla niej samej była w stanie skierować do mnie, aby przekazać mi, że robi dla Niego wszystko, aby mu pomóc – napisała na Facebooku Anna Antonina Solska, żona Tomasza Mackiewicza. Wpis pojawił się na oficjalnym profilu Tomasza "Czapkinsa" Mackiewicza, a sam list napisany jest po polsku i po angielsku.

Szanowni Państwo. Chciałabym wyrazić moją głęboką wdzięczność Elisabeth Revol za pozostanie przy Tomku tak długo jak...

Opublikowany przez Tomek Czapkins Mackiewicz na 10 lutego 2018
Mackiewicz po tym, jak wraz z Revol zdobyli szczyt Nanga Parbat został na górze, na wysokości 7200 metrów, cierpiący na chorobę wysokościową i śnieżną ślepotę. Revol podjęła samotną próbę zejścia na dół. Pomogli jej w tym polscy himalaiści, którzy by ratować Mackiewicza i Revol przerwali próbę zimowego podejścia na K2. Revol z odmrożeniami stóp i dłoni została sprowadzona na dół i trafiła do szpitala. W obliczu fatalnej pogody nie podjęto próby dojścia do Mackiewicza.
– Zrobiła dla Niego wszystko, co w jej mocy do tego momentu, w którym musiała kontynuować walkę o ocalenie także swojego życia – pisze w dalszych słowach Anna Solska. W środę o godzinie 15 w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu ma się odbyć symboliczny pogrzeb Tomasza Mackiewicza.
Trwa ładowanie komentarzy...