Kiedyś pożyczył Jarosławowi Kaczyńskiemu pieniądze. Teraz dostał gigantyczną nagrodę

Kazimierz Kujda to zaufany człowiek Jarosława Kaczyńskiego. Kiedyś pożyczył mu 25 tys. zł.
Kazimierz Kujda to zaufany człowiek Jarosława Kaczyńskiego. Kiedyś pożyczył mu 25 tys. zł. Cezaty Aszkiełowicz/Agencja Gazeta
Kazimierz Kujda, prezes NFOŚiGW, dostał bajeczną nagrodę za pracę w 2017 roku. O takim bonusie nie mogła marzyć nawet była premier Beata Szydło. Kujda to zaufany człowiek Jarosława Kaczyńskiego, pełnił w przeszłosci wiele funkcji z nadania prawicy.

Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za pracę w 2017 roku dostał łączną sumę nagród w wysokości 77 tys. zł. Bonusu w takiej wysokości nie dostała nawet Beata Szydło, która w ramach nagród otrzymała 65 100 zł. Kto podjął decyzję o gigantycznej nagrodzie? Gratyfikacja dla Kujdy została przyznana na wniosek rady nadzorczej NFOŚiGW przez ministra środowiska – poinformowało "SE" biuro prasowe funduszu. Więc bonus przyznał Kujdzie były minister środowiska Jan Szyszko.

Miesięcznie Kujda zarabia 26,4 tys. zł. Według urzędników funduszu, na stanowisku ma spisywać się znakomicie. Podwładni Kujdy jako sukcesy wymieniają poprawę wyniku finansowego funduszu czy sprawne wdrażanie programów środowiskowych.

Wcześniej Kazimierz Kujda stał się znany z pożyczki w wysokości 25 tys. zł, której udzielił Jarosławowi Kaczyńskiemu. Prezes NFOŚiGW jest od dawna zaufanym człowiekiem prezesa PiS. Na czele funduszu stał już dwa razy, za czasów rządu Jerzego Buzka i w latach 2006-2008, kiedy premierami byli Kazimierz Marcinkiewicz i Jarosław Kaczyński.

Kujda w przeszłości był też szefem spółki Srebrna. Wszedł w skład Narodowej Rady Rozwoju, którą powołał Andrzej Duda. Był też członkiem zarządu Fundacji Prasowej "Solidarności" i spółki "Słowo Niezależne", wydawcy portalu "Niezależna", w którym publikują autorzy tygodnika "Gazeta Polska", miesięcznika "Nowe Państwo" czy dziennika "Gazeta Polska Codziennie".


źródło: "Super Express"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...