Fundacja Tomasza Sakiewicza jednak nie dostanie 6 mln zł. Miała tworzyć propagandowy portal o Puszczy Białowieskiej

Fundacja założona przez Tomasza Sakiewicza nie dostanie 6 mln zł na budowę portalu o Puszczy Białowieskiej.
Fundacja założona przez Tomasza Sakiewicza nie dostanie 6 mln zł na budowę portalu o Puszczy Białowieskiej. Fot. Franciszek Mazur/ Agencja Gazeta
Tomasz Sakiewicz już był w ogródku, już witał się z gąską, już mógł zacierać ręce licząc pieniądze i myśleć, jak będzie wyglądał portal poświęcony Puszczy Białowieskiej i pokazujący ochronę lasów w sposób przeciwny do tego, jaki przedstawiają ekolodzy. Ale nic z tego – fundacja założona przez Sakiewicza jednak nie ostrzyma 6 mln złotych, jakie miała dostać. Sprawę bada Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych.

Dla wielu osób, szczególnie związanych z opozycją, wyglądało to jak klasyczny "skok na ogromną kasę". Fundacja Niezależne Media założona przez Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego "Gazety Polskiej", przedstawiła projekt budowy portalu informacyjnego o Puszczy Białowieskiej. W założeniu miał on stać w opozycji wobec "lewicowych ekologów". Docelowo, przy wparciu klubów "Gazety Polskiej" i Rodziny Radia Maryja, w planach było stworzenie organizacji ekologicznej. Na ten projekt Sakiewicz miał dostać 6 mln złotych.

Po publikacjach portalu OKO.press sprawie zaczął przyglądać się Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych. Po wszczęciu kontroli Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwo Środowiska zaleciły wstrzymanie płatności na rzecz fundacji. Sama umowa z fundacją Sakiewicza została rozwiązana, tym samym nie ma już praktycznie szans na to, żeby pieniądze jednak zostały wypłacone.

źródło: oko.press
Trwa ładowanie komentarzy...