Gdzie mieszka Beata Szydło? Jej dom pod Brzeszczami był bohaterem medialnej afery

Beata Szydło ma swój dom w Przecieszynie.
Beata Szydło ma swój dom w Przecieszynie. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Beata Szydło obecnie jest na etapie wyprowadzki z rządowej willi na ulicy Parkowej w Warszawie, ale była szefowa rządu ma jeszcze jeden azyl. To jej dom pod miejscowością Brzeszcze. To stamtąd była szefowa gabinetu PiS zaczęła swój skok do wielkiej polityki.

Jeszcze kilka lat temu "Fakt" pisał, że do posiadłości Beaty Szydło i jej męża Edwarda nie jest łatwo trafić. Co więcej, prowadziła do niego kamienista, dziurawa droga. To szybko zmieniło się, kiedy Beata Szydło została szefową rządu.

Już w marcu 2016 roku, że dziurawa droga w miejscowości Przecieszyn została wyremontowana. Miejscowi zwracali uwagę, że prowadzi jedynie do siedmiu domów – ale na jej końcu jest ten dom, gdzie mieszka Beata Szydło. Na inwestycję przeznaczono niemal 140 tysięcy złotych, choć gmina nie miała tego w planach. Samorządowcy później się tłumaczyli, że była potrzebna.

Sam dom Beaty Szydło ma niemal 250 metrów kwadratowych. Zgodnie z oświadczeniem majątkowym jest wart około 400 tysięcy złotych. Warto też dodać, że Beata Szydło mieszka po sąsiedzku ze swoimi rodzicami. Ich budynek łatwo rozpoznać po czerwonym dachu. Na teren posiadłości Beaty Szydło ciężko też zajrzeć. Poza ochroną BOR postronnym przeszkadza gęsty zagajnik. Ogród to oczko w głowie rodziny Beaty Szydło.
W Warszawie Szydło jako premier zamieszkała w rządowej willi na osiedlu przy ulicy Parkowej. To ogromny dom – ma 480 metrów kwadratowych, na dodatek znajduje się zaledwie kilkaset metrów od Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Przed Szydło w tym domu mieszkali m.in. Donald Tusk, Kazimierz Marcinkiewicz, Jerzy Buzek czy… Edward Gierek.

Teraz po Beacie Szydło w tym domu zamieszka Mateusz Morawiecki, nowy premier. Zaledwie na początku lutego okazało się zresztą, że Beata Szydło ciągle nie wyprowadziła się z premierowskiej willi. Ma na to zgodnie z przepisami trzy miesiące.

Na razie nie wiadomo, gdzie Beata Szydło zamieszka teraz, kiedy już nie jest Prezesem Rady Ministrów.
Trwa ładowanie komentarzy...