"Nie będzie charakteru pogrzebowego". Proboszcz z Żoliborza zaprzecza informacjom w sprawie mszy za Tomasza Mackiewicza

Podano szczegóły na temat mszy świętej w intencji Tomasza Mackiewicza
Podano szczegóły na temat mszy świętej w intencji Tomasza Mackiewicza Fot. Facebook.com/Tomasz Mackiewicz
W środę popielcową 14 lutego w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu odbędzie się msza święta w intencji zaginionego himalaisty Tomasza Mackiewicza. Ceremonia nie będzie miała jednak charakteru pogrzebowego – poinformował Katolicką Agencję Informacyjną proboszcz parafii ks. Marcin Brzeziński. Zaprzeczył tym samym informacjom, które dotychczas podawały media.

Wcześniej informowano o "symbolicznym pogrzebie Tomasza Mackiewicza". – Ktoś zamówił mszę w intencji Tomasza Mackiewicza i jego bliskich, nawet nie wiem kto i taka msza będzie – zdradził proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w rozmowie z eKAI.pl.
Duchowny dodał też, że to zwykła msza parafialna. Dlatego podczas jej trwania nie będzie żadnych wspomnień o Tomaszu Mackiewiczu, ani tym bardziej ceremoniału pogrzebowego. O mszy informowała także Anna Solska, czyli partnerka Tomasza Mackiewicza.

Przypomnijmy, że początek nabożeństwa zaplanowany jest na środę 14 lutego o godz. 15:00. Odbędzie się ono we wspomnianym wcześniej kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu.

źródło: eKAI.pl
Trwa ładowanie komentarzy...