Prymas Polski ostro o księdzu, który potępił zmarłego 15-latka na pogrzebie. "To absolutnie niedopuszczalne"

Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak wypowiedział się w sprawie skandalu związanego z pogrzebem 15-latka
Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak wypowiedział się w sprawie skandalu związanego z pogrzebem 15-latka Fot. Paweł Wierzchowski / Agencja Gazeta
Sprawa skandalu związanego z pogrzebem 15-latka, który zginął pod Radzyminem powraca po raz kolejny. Teraz głos w sprawie skandalicznego zachowania duchownego zabrał sam prymas Polski abp Wojciech Polak. – Zachowanie proboszcza było absolutnie niedopuszczalne i nieodpowiedzialne – oznajmił hierarcha.

– Nie znam podstaw sprawy, ale przeczytałem na którymś portalu, że biskup diecezji przeprosił za zachowanie księdza. Słysząc o tym, bardzo się ucieszyłem natychmiastową reakcją księdza biskupa. Życzyłbym sobie – także osobiście – abym był tak wrażliwy i na takie sytuacje potrafił szybko reagować, tak jak to zrobił biskup diecezji – dodał prymas Polski.

Skandal w Zabłocicach
Do wspomnianego przez abp. Wojciecha Polaka skandalu doszło podczas pogrzebu 15-latka z Zabłocic, którego zabił pijany kierowca. Podczas uroczystości żałobnych proboszcz Romuald Kamiński użył słów, które wzburzyły wiernych. – Powinienem zacząć dzisiejszy obrządek nie w kościele, a na cmentarzu, ale na prośbę rodzica zmieniłem postanowienie. To nie będzie jednak msza żałobna – zapowiedział na samym początku.

On nie chodził na religię, czym doprowadził do publicznego zgorszenia. Co gorsza, namawiał innych by tak postępowali. Skoro wypisał się z wiary, to nie jest naszym parafianinem – grzmiał proboszcz do prawie 800 wiernych, wśród których byli najbliżsi zmarłego i uczniowie szkoły, do której uczęszczał. Księdza szybko potępiła Kuria Diecezji Prasko-Warszawskiej.


źródło: TVN Warszawa
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...