Dlaczego panczenistki zawiodły w Pjongczangu? Natalia Czerwonka opublikowała emocjonalny wpis, który wywoła burzę

Natalia Czerwonka tłumaczy, dlaczego zawiodła cała drużyna polskich panczenistek.
Natalia Czerwonka tłumaczy, dlaczego zawiodła cała drużyna polskich panczenistek. Fot: Kuba Atys / Agencja Gazeta
Nasze panczenistki zawiodły podczas zawodów olimpijskich w Pjongczangu. Liderka kadry Natalia Czerwonka tłumaczy, że tak naprawdę Polki przegrały jeszcze szatni. W stanowczym oświadczeniu panczenistka twierdzi, że nie udało się zbudować ducha zespołu w polskiej drużynie, a jej koleżanki zawiodły, bo zabrakło oddania, współpracy i zaufania.

"Dziennikarze w komentarzach wskazują, że myśmy nie trenowały ze sobą. To jest prawda. Tylko, że nie jest miejsce teraz na to, aby analizować nasze przygotowanie fizyczne" – stwierdza Natalia Czerwonka w pełnym emocji wpisie na Facebooku. W dalszych słowach polska panczenistka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem całej drużyny, której jej zdaniem właściwie... nie było.

Dziennikarze w komentarzach wskazują, że myśmy nie trenowały ze sobą. To jest prawda. Tylko, że nie jest miejsce teraz...

Opublikowany przez Natalia Czerwonka na 19 lutego 2018
Natalia Czerwonka stwierdza, że panczenistki nie przegrały zawodów na olimpijskim lodzie, a już zanim na niego wyszły. "Myśmy przegrały w szatni. Myśmy przegrały, bo spędziłyśmy za mało czasu na budowaniu MOCNEGO ZESPOŁU. Na budowaniu zaufania, współpracy i pełnego oddania" – tłumaczy zawodniczka.


Czerwonka nie poprzestaje na tym. Stwierdza też między innymi, że marzy jej się sytuacja, w której oprócz budowania formy poszczególnych zawodniczek, budowany będzie też duch zespołu. Jej zdaniem dzisiejsza porażka będzie iskrą zapalną do zmian, które są konieczne i doprowadzą do zbudowania mocnej kadry.

Przypomnijmy, że nie tylko panczenistki zaliczyły dziś fatalny występ. Jeszcze gorzej w kontekście XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu zostanie zapamiętany panczenista Artur Nogal, który w biegu na 500 metrów przewrócił się już na starcie.
Trwa ładowanie komentarzy...