"Smutno było od 15 lat przez problemy Agnieszki z alkoholem". Tomasz Stockinger wspomina zmarłą aktorkę

20 lutego w wieku 61 lat zmarła aktorka Agnieszka Kotulanka, w latach 1997-2013 odtwórczyni roli Krystyny Lubicz w telenoweli "Klan".
20 lutego w wieku 61 lat zmarła aktorka Agnieszka Kotulanka, w latach 1997-2013 odtwórczyni roli Krystyny Lubicz w telenoweli "Klan". Kadr z serialu "Klan" / TVP
Razem tworzyli jedną z najsłynniejszych i najbardziej lubianych par w polskich serialach: małżeństwo Lubiczów. – Taki wielki talent nie dawał sobie rady z chorobą – tak Tomasz Stockinger wspomina w rozmowie z Wirtualną Polską zmarłą Agnieszkę Kotulankę. Znana przede wszystkim z roli w "Klanie" aktorka odeszła we wtorek, ale dopiero dzisiaj o tym dowiedziała się opinia publiczna.

Agnieszka Kotulanka zmarła w wieku 61 lat. Choć miała w swojej karierze wiele ról, to w pamięci widzów zapisze się zapewne jako Krystyna Lubicz z serialu "Klan". Jej serialowy mąż Tomasz Stockinger wspomina w rozmowie z Wirtualną Polską jej talent aktorski, ale i napięte relacje w związku z chorobą alkoholową.
Tomasz Stockinger
Aktor

"Smutno było od 15 lat przez problemy Agnieszki z alkoholem, a teraz jest bardzo smutno. Nie miałem z nią kontaktu od wielu lat, ale doszła do mnie przykra wiadomość, że ona nie żyje. Tylko przypuszczam, że doszło do wycieńczenia organizmu w skutek wyniszczającej choroby, jaką jest alkoholizm"
Czytaj więcej

Między aktorami nieraz dochodziło do konfliktów. Serialowy doktor Lubicz tłumaczył to problemami Agnieszki Kotulanki z alkoholem. Przyznał jednak, że była świetną aktorką. – Nie bez powodu zdobyliśmy taką sympatię Polaków, bardzo dobrze się nam ze sobą grało i było dużo twórczej improwizacji na planie. Uatrakcyjnialiśmy razem to, co było napisane w scenariuszu. Cały czas jednak bolałem nad tym, że taki wielki talent nie dawał sobie rady z chorobą – mówił Stockinger w rozmowie z Wirtualną Polską. Dodajmy, że zmarła aktorka nieraz podejmowała próby walki z nałogiem. Pomagała jej m.in. scenarzystka Ilona Łepkowska.

Źródło: gwiazdy.wp.pl
Trwa ładowanie komentarzy...