"Stypendium Wolności" – podejście drugie. Elżbieta Pawłowicz organizuje kolejną zbiórkę

Elżbieta Pawłowicz już raz organizowała zbiórkę pod hasłem "Stypendium Wolności". Pieniądze trafiły do Mateusza Kijowskiego.
Elżbieta Pawłowicz już raz organizowała zbiórkę pod hasłem "Stypendium Wolności". Pieniądze trafiły do Mateusza Kijowskiego. Fot. Mieczyslaw Michalak / Agencja Gazeta
Zbiórka pod hasłem "Stypendium Wolności" była kontrowersyjna, ale doszła do skutku. Skompromitowany lider KOD Mateusz Kijowski dostał pieniądze. Elżbieta Pawłowicz idzie za ciosem i organizuje kolejną akcję. Tym razem chce uzbierać 50 tysięcy złotych – podaje Radio ZET.

Przypomnijmy: po słynnym wywiadzie naTemat z Mateuszem Kijowskim siostra Krystyny Pawłowicz postanowiła pomóc byłemu liderowi Komitetu Obrony Demokracji. Elżbieta Pawłowicz zorganizowała internetową zbiórkę "Stypendium Wolności" i udało się jej uzyskać planowaną kwotę. Sympatycy KOD i Mateusza Kijowskiego uzbierali 32 tysiące złotych. Tym samym były lider komitetu nie musiał emigrować i spokojnie przeżył święta.

Na tym jednak siostra posłanki PiS nie poprzestała. Właśnie ruszyła z kolejną zbiórką na stronie zrzutka.pl i już ma pierwsze wpłaty. "Zapowiadaliśmy w poprzedniej odsłonie Stypendium Wolności, że będziemy je kontynuować z myślą o najbardziej aktywnych działaczach, którzy wymagają doraźnej pomocy. Bywają między nami osoby w katastrofalnej sytuacji materialnej, schorowani lub w takim wieku, że brak jest możliwości znalezienia sobie choćby tymczasowego zajęcia" – czytamy na stronie zbiórki.

Celem jest uzbieranie 50 tysięcy złotych: "Pragniemy stworzyć coś w rodzaju funduszu samopomocowego, który stanowiłby nagrodę materialną dla wspomnianych wyżej osób za ich wysiłek na rzecz dobra wspólnego: wolnej, demokratycznej, praworządnej Polski".
Źródło: radiozet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...