"Zwłaszcza dni świąteczne powinny stanowić czas bezwzględnie wolnego". Marta Kaczyńska o... zadawaniu prac domowych

Marta Kaczyńska dla tygodnika braci Karnowskich "Sieci" napisała felieton o pracach domowych w szkołach.
Marta Kaczyńska dla tygodnika braci Karnowskich "Sieci" napisała felieton o pracach domowych w szkołach. Fot. Jakub Włodek / Agencja Gazeta
To już nie pierwszy raz, kiedy Marta Kaczyńska na łamach tygodnika "Sieci" braci Karnowskich pisze umoralniające felietony. Były już teksty o zgubnym nałogu masturbacji i chodzeniu na solaria czy tłumaczenie, co powinniśmy jeść. Teraz zaś przyszła pora na ocenę polskiego szkolnictwa.

W swoim najnowszym felietonie dla "Sieci" Marta Kaczyńska pisze o pracach domowych w polskich szkołach. W warmińsko-mazurskim podjęto decyzję, by nie zadawać takowych na weekendy. Dla Kaczyńskiej podstawowym argumentem jest to, że uczniowie w Islandii czy Finlandii nie mają zadawanych prac domowych, a edukacja w tych krajach stoi na wysokim poziomie.

Czy zadać prace domowe na ferie i święta?
Marta Kaczyńska jest przekonana, że uczniowie w Polsce mają zbyt wiele obowiązków. "Polscy uczniowie bywają zatem niezasadnie przepracowani" – twierdzi felietonistka. Odnosi się w ten sposób do licznych skarg, które trafiają do Rzecznika Praw Dziecka. Dotyczą one zbyt dużego obciążania uczniów zadaniami domowymi w okresie świątecznym czy ferii.

"Ferie, a zwłaszcza dni świąteczne, powinny stanowić czas bezwzględnie wolnego od odrabiania lekcji" – przekonuje Kaczyńska. Bratanica prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego zaznacza jednak, że zadawanie prac domowych uczy organizowania czasu i systematyczności, zaś ciekawe zadania sprzyjają utrwalaniu wiedzy.


Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Marta Kaczyńska zachęcała do jedzenia owadów, a innym razem pisała, jak zgubne są masturbacja i solaria.

źródło: "Sieci"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...