Sensacyjny kierunek nowego medialnego transferu. Patrycjusz Wyżga porzuca TVN i przechodzi do mediów narodowych

Dziennikarz Grupy TVN Patrycjusz Wyżga przechodzi do radiowej Trójki.
Dziennikarz Grupy TVN Patrycjusz Wyżga przechodzi do radiowej Trójki. Fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta
Patrycjusz Wyżga po ponad 10 latach odchodzi z TVN. Dziennikarz przechodzi do Programu III Polskiego Radia – podaje "Presserwis". Jest to o tyle zaskakujące, że zazwyczaj to dziennikarze z mediów publicznych przechodzą do komercyjnych grup medialnych, a nie odwrotnie. Przykładami są chociażby Agnieszka Szulim i Piotr Kraśko, którzy do TVN przeszli po tym, co stało się z tzw. mediami narodowymi.

Patrycjusz Wyżga już w październiku 2016 roku zaczął współpracę z radiową Trójką. Najpierw był prowadzącym "Informatora ekonomicznego", a następnie także "Bardzo ważnego projektu". Jak ustalił "Presserwis", dziennikarz z końcem lutego kończy pracę w Grupie TVN. Dołączy na stałe do zespołu Programu III, gdzie obejmie funkcję jednego z gospodarzy popołudniowego magazynu "Zapraszamy do Trójki". W dalszym ciągu będzie też prowadzącym "Informatora ekonomicznego" i "Bardzo ważnego projektu".

Gdzie pracował Patrycjusz Wyżga?
Patrycjusz Wyżga pracował dla wielu kanałów TVN, poczynając od TVN CNBC Biznes, TVN CNBC i TVN 24 Biznes i Świat, a kończąc na TVN24 BiŚ. Prowadził takie programy, jak "24 godziny", "Dzień na świecie", "Świat o czwartej" i "Otwarcie dnia". Wyżga rozpoczął pracę w Grupie TVN w październiku 2007 roku. Wcześniej pracował m.in. w Radiu Warszawa, Radiu Sfera Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Radiu Grudziądz.

źródło: "Presserwis"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...