"Decyzję o wypłacie nagrody dla Beaty Szydło podjęła Beata Szydło". Brejza znowu ujawnia kłopotliwe dla PiS informacje

Jak informuje Krzysztof Brejza z PO, "decyzję o wypłacie nagrody dla Beaty Szydło podjęła Beata Szydło".
Jak informuje Krzysztof Brejza z PO, "decyzję o wypłacie nagrody dla Beaty Szydło podjęła Beata Szydło". Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
"Bum! Decyzję o wypłacie 65 tysięcy złotych 'nagrody' dla Beaty Szydło podjęła Beata Szydło" – napisał na Twitterze poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza. Takie ustalenia to efekt jego zapytania o szczegóły gigantycznych nagród, jakie w ubiegłym roku otrzymali pracownicy wszystkich ministerstw i była premier Beata Szydło.

"Decyzje o wypłacie nagród podjęła ówczesna prezes Rady Ministrów Beata Szydło i to do niej należała ostateczna ocena pracy poszczególnych ministrów i ich resortów oraz zaangażowania w realizację priorytetowych zadań rządu" – przyznał Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera. W taki sposób odpowiedział na pytanie Krzysztofa Brejzy. W grudniu poseł Platformy Obywatelskiej wysłał do wszystkich ministerstw interpelacje w sprawie wysokości nagród, jakie w minionym roku otrzymali pracownicy resortów.

Poprosił także o podanie wysokości premii, jaką dostała Beata Szydło. W odpowiedzi mógł przeczytać, że decyzję o wypłacie 65 tysięcy złotych "nagrody" dla Beaty Szydło podjęła sama premier.
Hojna premier
Na pytanie Krzysztofa Brejzy nie odpowiedziały dotąd trzy resorty: obrony narodowej, edukacji narodowej i sprawiedliwości. Pozostałe ministerstwa na nagrody dla pracowników przeznaczyły łącznie ponad 73 mln zł.

Jeśli chodzi o ministrów, to największą łączną premię w zeszłym roku zgarnął ówczesny szef MSWiA, a teraz obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Wzbogacił się o 82 100 zł. W dalszej kolejności są ministrowie: Anna Zalewska i Mateusz Morawiecki – ci dostali po 75 100 zł. Dalej jest Piotr Gliński, Witold Bańka, Anna Streżyńska, Witold Waszczykowski i Zbigniew Ziobro. Oni dostali po 72 100 zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"