Gowin wyznał, że "nie starczało mu do pierwszego", gdy był ministrem. Został bezlitośnie obśmiany

Minister Gowin narzeka na zarobki. Na Twitterze go wyśmiano.
Minister Gowin narzeka na zarobki. Na Twitterze go wyśmiano. Fot. Radio ZET
– Kiedy byłem jeszcze min. sprawiedliwości to czasami nie starczało mi do pierwszego. Miałem wtedy jeszcze trójkę dzieci na utrzymaniu – wypalił na antenie Radia ZET minister nauki Jarosław Gowin. Reakcja komentatorów była błyskawiczna.


Minister Gowin w rozmowie z Konradem Piaseckim narzekał na zbyt niskie pensje ministrów. Jak stwierdził, należy porozumieć się z opozycją tak, by od następnej kadencji podnieść wynagrodzenia. Bo "niektórzy wiceministrowie biedują".

– Teraz się odwołam do konkretnej swojej sytuacji, kiedy byłem ministrem sprawiedliwości. Miałem wtedy trójkę dzieci na utrzymaniu, studiowały. I słowo honoru - czasami nie starczało do pierwszego. I teraz sytuacja, w której minister - minister sprawiedliwości odpowiada za budżet dziesięciomiliardowy, minister nauki za budżet dwudziesto miliardowy - zamiast skupiać się na sprawach państwa, zastanawia się, jak dożyć do pierwszego, to nie jest sytuacja zdrowa z punktu widzenia państwa – opowiadał szef resortu nauki.

Pretekstem do tej dyskusji była oczywiście sprawa rządowych premii. Członkowie gabinetu Beaty Szydło zostali hojnie wynagrodzeni, a premier sama sobie przyznała nagrodę w wysokości 65 tys. złotych. To dziwi, bo PiS zapowiadał "pokorę".

Na wypowiedź Gowina natychmiast zareagowano na Twitterze. Wytknięto ministrowi hipokryzję, bo politycy PiS oburzali się np. na podobne w wydźwięku słowa Elżbiety Bieńkowskiej. Z kolei Marcelina Zawisza z Partii Razem wrzuciła fragment oświadczenia majątkowego Gowina. Nie wynika z niego, by polityk mógł mieć problemy z "przeżyciem do pierwszego".
Ile dziś zarabia minister Gowin? Miesięcznie otrzymuje 12 895 zł. Na rękę to około 8,75 tys. zł bez dodatków stażowych.

AKTUALIZACJA:

Po paru godzinach od wizyty w studiu Radia Zet minister Gowin zamieścił na Twitterze przeprosiny. Skierował je zwłaszcza do tych, "którzy zmagają się z prawdziwym niedostatkiem".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
0 0Chaos po roku bez użytkowania wieczystego. Już mówi się o nowym podatku
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno
POLECAMY 0 0Nigdy się nie poddawaj – tego uczy kino. 10 tytułów, które powinien zobaczyć każdy mężczyzna
Volvo 0 0W mieście Volvo ci więcej. Kompaktowy XC40 to SUV gotowy na (prawie) wszystko