Świetny dzień dla Polski. Najpierw złoto dla Kszczota, potem dla Sajnoka, a do tego jeszcze nasi skoczkowie

Szymon Sajnok został mistrzem świata w wieloboju kolarskim. Do tego drugie miejsce dla naszych skoczków w drużynowym konkursie skoków narciarskich. I oczywiście złoto dla Adama Kszczota. To był nasz dzień!
Szymon Sajnok został mistrzem świata w wieloboju kolarskim. Do tego drugie miejsce dla naszych skoczków w drużynowym konkursie skoków narciarskich. I oczywiście złoto dla Adama Kszczota. To był nasz dzień! Fot. screen z sport.tvp.pl
Pierwsza sobota marca była doskonałym dniem dla polskich sportów. Było z czego być dumnym. Oprócz złota dla Adama Kszczota na halowych mistrzostwach świata w lekkoatletyce w Birmingham, mistrzem świata w wieloboju kolarskim został Szymon Sajnok. Do tego świetny występ skoczków narciarskich w Lahti.Sobotni wieczór przyniósł nam doskonałe wieści z europejskich aren sportowych. Mistrzem świata został nie tylko Adam Kszczot (był pierwszy w biegu na 800 metrów), ale także Szymon Sajnok. Nazwisko zapewne kojarzą tylko zapaleńcy kolarstwa torowego, ale po sobotnim występie warto, aby więcej osób zainteresowało się reprezentantem Polski.

Na torze w Apeldoorn w Holandii walka toczyła się do ostatniej chwili. Pochodzący z Kaszub Sajnok rozpoczął rywalizację od jedenastego miejsca w scratchu i drugiego w wyścigu tempo. Potem wygrał wyścig eliminacyjny, a w punktowym przed ostatnim finiszem miał tyle samo punktów co jego główny rywal, reprezentant gospodarzy Jan Willem van Schip. O zwycięstwie Polaka zdecydował upadek Holendra oraz ostatni finisz wyścigu punktowego, w którym Sajnok zostawił za swoimi plecami rywali.
Na dokładkę, polscy skoczkowie narciarscy w składzie Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zajęli drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti. Dzisiaj natomiast, Kamil Stoch może powalczyć o zwiększenie przewagi nad drugim w klasyfikacji Richardem Freitagiem i zbliżyć się do zdobycia kolejnej kryształowej kuli. Początek zmagań zawodników w konkursie indywidualnym w Lahti o 15:05.

źródło: TVP Sport
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Skąd ten zachwyt nad Zandbergiem? 12 mocnych cytatów z wystąpienia lidera Lewicy
0 0"Oferta wpłynęła". Schetyna wyjawił, że jest drugi kandydat PO w prawyborach
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno