Ujawniono kulisy tajnego spotkania Morawieckiego z Kaczyńskim. Tam premier zyskał akceptację na swój nowy plan

Kaczyński i Morawiecki rozmawiali 3,5 godziny.
Kaczyński i Morawiecki rozmawiali 3,5 godziny. fot. Łukasz Krajewski / Agencja Gazeta
Prezes Kaczyński rzadko kiedy spotyka się na neutralnym gruncie. Ale tak było właśnie w ostatnią niedzielę, kiedy szef Prawa i Sprawiedliwości spotkał się na obiedzie "na mieście" z Mateuszem Morawieckim – podaje "Fakt". To tam prezes Rady Ministrów dostał m.in. zgodę na swój nowy plan zmian w administracji rządowej.

Dlaczego do spotkania w ogóle doszło? Morawiecki, który planuje radykalne zmiany w funkcjonowaniu administracji rządowej, będzie potrzebował większości parlamentarnej do wprowadzenia zmian ustawowych. A to może mu zapewnić tylko Kaczyński.

Premier chciał przedstawić gotowy projekt prezesowi PiS w weekend. – Zwykle prezes spotyka się na Nowogrodzkiej, a z premierem w tzw. domu, bo sala pamięci brata w sąsiadującej z domem prezesa willi to dla niego też jak dom – mówi "Faktowi" ważny polityk PiS. Tym razem jednak do spotkania doszło w centrum Warszawy. Dlaczego? Prezes po prostu był już wcześniej umówiony na obiad ze znajomymi, a Morawiecki został "doproszony".


Spotkanie trwało 3,5 godziny. Morawiecki dostał jednak to, co chciał. – Dostał zapewnienie, że PiS poprze te zmiany – twierdzi rozmówca tabloidu z rządu. Jednak pewne kwestie, choćby dotyczące sekretarzy i podsekretarzy stanu, którzy stracą posady, mają być jeszcze negocjowane.

Przypomnijmy, że premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wczoraj szereg zmian w funkcjonowaniu rządu. Liczba stanowisk ma zostać obcięta nawet o 25 proc., a członkowie rządu będą musieli zapomnieć o premiach i nagrodach.

źródło: Fakt
Trwa ładowanie komentarzy...