Morawiecki podjął drastyczną decyzję. Żadnych nagród dla ministrów i mniej stanowisk

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada koniec nagród dla ministrów.
Premier Mateusz Morawiecki zapowiada koniec nagród dla ministrów. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Mamy dzisiaj łącznie 126 osób na stanowiskach ministrów, wiceministrów, sekretarzy i podsekretarzy stanu. W ciągu najbliższych 2-3 miesięcy chcemy tę liczbę zredukować o 20-25 proc. – zapowiedział Mateusz Morawiecki. Jak dodał, chce też zlikwidować nagrody i premie dla ministrów oraz wiceministrów.

– Chcemy zlikwidować nagrody i premie – zapowiedział Morawiecki. – Kiedy ja będę premierem, nie będzie nagród i premii – dodał.

– Te propozycje zmian wiążą się przede wszystkim ze zmianami przyjętymi przez parlament, ponieważ niektóre z moich propozycji będą wymagały zmian ustawowych – mówił także premier. Według niego "sprawne i efektywne państwo to jest państwo, które działa w oparciu o bardzo profesjonalne kadry, nie w oparciu o rozbudowaną biurokrację" – i dlatego należy dążyć do zmniejszenia liczby stanowisk.

Dla wielu Polaków prawdopodobnie najważniejsza jest jednak zapowiedź likwidacji nagród i premii dla ministrów, wiceministrów oraz sekretarzy stanu. To pokłosie ostatnich informacji o gigantycznych nagrodach, które w ostatnich miesiącach otrzymali czołowi politycy PiS, którzy zasiadają w rządzie.

Choćby Beata Szydło przyznała sobie 65 tys. zł nagrody. Rekordzista to jednak Mariusz Błaszczak – on wziął 82 tys. zł.

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...