Cała Polska mówi o WOŚP i Jerzym Owsiaku, ale "Wiadomości" TVP nie zawiodły

Danuta Holecka poświęciła Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy jedno zdanie. Były w "Wiadomościach" o wiele ważniejsze tematy.
Danuta Holecka poświęciła Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy jedno zdanie. Były w "Wiadomościach" o wiele ważniejsze tematy. Screen/Wiadomości TVP
Kiedy cała Polska żyje finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, "Wiadomości" TVP niestety w rzeczywistości alternatywnej. Mówiono o wszystkim, a WOŚP przedstawiono tak, by maksymalnie umniejszyć jej znaczenie.


Najważniejszą wiadomością była ta, że Mateusz Morawiecki został nagrodzony Super Wektorem Pracodawców RP za pomoc polskim firmom i rozwój naszej gospodarki. Można było posłuchać o "słusznym zakwestionowaniu przez premiera stereotypów, jakoby rola państwa w gospodarce była zbędna".

Drugi news był o tym, że totalna opozycja jest pod ostrzałem swoich sympatyków. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że media informowały o proteście w sobotę. Warszawa, Kraków, Koszalin a nawet Poznań – grzmiały "Wiadomości". Dalej rozkładano na czynniki pierwsze problemy wizerunkowe głównych partii opozycyjnych, czyli Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej .

Potem dowiedzieliśmy się o skandalu, jakim ma być próba odwołania Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego po jego wypowiedzi o "szmalcownikach" po "antypolskim" – według "Wiadomości" – filmie, w którym wystąpiła Róża Thun.


I tu... niespodzianka. Następna wiadomość dotyczyła Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Polska pomaga, zebrano już 30 mln zł – poinformowała Danuta Holecka. Przecieraliśmy oczy ze zdziwienia, ale... szybko zostaliśmy sprowadzeni na ziemię. Bo to było dosłownie jedno zdanie, albo nawet pół. Bo dalsza jego część zdecydowanie umniejszała zasługi WOŚP. – Ale Polacy pomagają cały rok – zaznaczyła prezenterka.

I dostaliśmy obszerny materiał, jak Polacy pomagają, w którym jednak nie poświęcono WOŚP ani chwili. Czyli między innymi: akcje Caritas, w które włączają się przez cały rok miliony Polaków, pomoc ludziom dotkniętym katastrofą żywiołową na Pomorzu, czy w ramach Szlachetnej Paczki. Kolejny materiał "Wiadomości" również dotyczył pomocy Caritasu 9 tysiącom syryjskich rodzin. Następny – także o uchodźcach, w kontekście wizyty w Jordanii Beaty Kempy, która nie ukrywa, że przyjęcie uchodźców nie wchodzi w grę. Beata Kempa była zresztą "Gościem Wiadomości" już po bloku newsów, gdzie przybliżyła szczegóły wizyty w Jordanii i szerzej opowiedziała o tym, jak rząd chce pomagać uchodźcom.

Potem pochwalny news o nowym serialu TVP "Korona Królów", "jednej z największych produkcji ostatnich lat", którą ogląda 3 miliony Polaków i która zbiera świetne recenzje. Równie oszczędnie informowało o WOŚP wcześniej TVP Info, a tak naprawdę żyło zupełnie innymi sprawami.

W podobny sposób Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy potraktowano w "Wiadomościach" rok temu. Krzysztof Ziemiec poświęcił finałowi WOŚP... 16 sekund. Potem mówił po fali krytyki, że wydano na niego wyrok.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...