Joachim Brudziński pogratulował Jurkowi Owsiakowi. Ma jednak jedno "ale", które nie spodobało się internautom

Joachim Brudziński gratuluje Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy wyniku, ale zrobił to w specyficzny sposób.
Joachim Brudziński gratuluje Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy wyniku, ale zrobił to w specyficzny sposób. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Tegoroczny wynik finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest naprawdę niesamowity. Do Jurka Owsiaka spływają gratulacje, nawet z najmniej oczekiwanej strony. Szef MSWiA Joachim Brudziński postanowił za pomocą Twittera skomentować osiągniecie WOŚP. Na początku wpisu jest miło, potem pojawia się "ale".

Przypomnijmy, Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy udało się zebrać 126 373 804,34 zł i jest to kolejny rekord. Celem tegorocznej zbiórki było pozyskanie funduszy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Jurkowi Owsiakowi pogratulował nawet szef MSWiA Joachim Brudziński. Jednak są to gratulacje przez zaciśnięte zęby. Nie obyło się też bez złośliwości.
"Gratuluje WOŚP kolejnego rekordu i jednocześnie proszę, aby pan Jerzy Owsiak nie wykorzystywał do przyszłorocznego rekordu strachu i totalnej demagogii" – napisał Brudziński.

"Totalna demagogia"
Słowa te stanowią odwołanie do facebookowego wpisu dyrygenta WOŚP z wtorku, w którym opisał, jak wyglądają rozmowy organizacji pozarządowych z MSWiA na temat nowej ustawy o zbiórkach publicznych, która przewiduje m.in. możliwość "konfiskaty" uzbieranych pieniędzy przez władzę. "Dzieje się coś niezwykle niebezpiecznego, coś co wykracza poza wszelkie normy budowania społeczeństwa obywatelskiego [...] Bądźcie z nami – napisał wtedy Owsiak.

Minister zapewnia, że nowe prawo to odpowiedź na zbiórkę, która miała wspomóc Janusza Walusia, polskiego kryminalistę siedzącego w południowoafrykańskim więzieniu. "Niech WOŚP gra do końca świata a później.... niech już św. Piotr decyduje co dalej" – zakończył Brudziński. "Życzenia" ministra spraw wewnętrznych i administracji nie spodobały się większości komentujących. Widać też, że w przyszłym roku, może paść kolejny rekord. Na przekór władzy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...