Oburzony aresztowaniem wnuka Lech Wałęsa atakuje PiS. "To młody gówniarz. Dopiero co został ojcem"

Lech Wałęsa wypowiedział się na temat aresztowania jego wnuka Dominika.
Lech Wałęsa wypowiedział się na temat aresztowania jego wnuka Dominika. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Wnuk Lecha Wałęsy Dominik W. spowodował w Gdańsku kolizję pod wpływem alkoholu i był agresywny wobec interweniujących funkcjonariuszy policji. Został więc aresztowany na trzy miesiące. Warunkiem opuszczenia aresztu była wpłata 10 tys. zł kaucji, ale tutaj sprawa się mocno komplikuje.

Dominik W. powinien spędzić za kratkami tylko dzień, ponieważ Lech Wałęsa wpłacił wymaganą kaucję. Jednak prokuratura złożyła zażalenie, a sąd odwoławczy się do niego przychylił. Dlatego 21-latek odbędzie jednak trzymiesięczna odsiadkę za kratami. Były prezydent komentuje teraz w ostrych słowach aresztowanie wnuka.

Za aresztowanie Dominika W. odpowiada PiS?
– PiS-owskie prokuratury i sądy mszczą się na mojej rodzinie, dlatego, że mnie nie mogą trafić – powiedział Lech Wałęsa Wirtualnej Polsce. – Chłopak popełnił przestępstwo i musi za to odpowiedzieć, ale to młody gówniarz. Dopiero co został ojcem. Kaucja została wpłacona i nie musiał dodatkowo zostać w areszcie – dodał.

Lech Wałęsa jest przekonany, że aresztowanie Dominika W. jest zemstą Prawa i Sprawiedliwości. – Zapamiętam to. O Ziobrze i tym, co robi, na pewno nie zapomnę. PiS-owskie prokuratury i sądy mszczą się na mojej rodzinie dlatego, że mnie nie mogą trafić – zaznacza były prezydent.


Jak decyzję o konieczności uwięzienia Dominika W. uzasadnia sąd? "Sąd odwoławczy uznał, że na obecnym etapie postępowania poręczenie majątkowe nie jest środkiem, który w należytym stopniu zabezpieczy jego tok. Sąd wskazał na grożącą podejrzanemu surową karę oraz obawę matactwa – bezprawnego wpływu na tok postępowania przygotowawczego" – czytamy w uzasadnieniu.

źródło: Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...