Będzie nowy film o Sherlocku Holmesie? Sam Robert Downey Jr. zapowiada powrót słynnego detektywa

Robert Downey Jr. do tej pory wcielił się dwukrotnie w postać Sherlocka Holmesa.
Robert Downey Jr. do tej pory wcielił się dwukrotnie w postać Sherlocka Holmesa. Fot. Facebook / Sherlock Holmes
W niedawno udzielonym wywiadzie Robert Downey Jr. wyznał, że wciąż ma w planach zagranie Sherlocka Holmesa. Do tej pory aktor wcielił się w rolę słynnego detektywa dwukrotnie - w 2009 oraz 2011 roku. Oba filmy cieszyły się dużym powodzeniem wśród widowni, lecz oczekiwanie na trzecią część stale się przedłużało.


W ramach zbliżającej się premiery filmu "Avengers: Wojna bez granic", Robert Downey Jr. udzielił kilku odpowiedzi na pytania popularnego "Entertainment Weekly". Zapytany pod koniec o swoje plany na przyszłość, aktor wyjawił, że zamierza powrócić do roli Sherlocka Holmesa: "Przygotowujemy się do kolejnego Sherlocka Holmesa, pracujemy nad serialem Perry Mason dla HBO. Wciąż też chcę stworzyć Pinokio". Więcej szczegółów aktor póki co nie zdradził.

Choć Robert Downey Jr. udziela się w ostatnich latach przede wszystkim w kinowym uniwersum Marvela jako Tony Stark/Iron Man, to nie jest to jego jedyna ikoniczna rola z ostatnich dziesięciu lat. W 2009 roku amerykański aktor z powodzeniem wcielił się w postać Sherlocka Holmesa, czyli najsłynniejszego detektywa w historii literatury autorstwa Arthura Conana Doyle’a. Reżyserem filmu był ceniony brytyjski twórca Guy Ritchie, zaś w rolę pomocnika Holmesa, dr Johna Watsona, wcielił się Jude Law.

Obraz okazał się dużym hitem, zgarniając w światowym box office 524 mln dolarów oraz otrzymując przyzwoite recenzje, które chwaliły hiperkinetyczny styl Ritchiego i swobodę, z jaką Downey Jr. przyswoił się do swojej postaci. To oczywiście szybko zachęciło twórców, aby nakręcić sequel. "Sherlock Holmes: Gra cieni" trafił do kin w 2011 rok i ponownie widzowie ochoczo poszli obejrzeć nowe przygody słynnego detektywa w mocno podrasowanym wydaniu.


Druga część zarobiła nawet większe pieniądze, bo 545 mln dolarów, ale od tamtej pory nastąpiła absolutna cisza. Wielokrotnie przekładano rozpoczęcie prac nad kolejnym filmem. Póki co fani Roberta Downey Jr. będą musieli poczekać na większe konkrety. Przed nimi za to premiera widowisko zapowiadającego się filmu "Avengers: Wojna bez granic", który pojawi się w Polskich kinach 26 kwietnia 2018 roku.

Przypomnijmy, że odtwórcą Sherlocka Holmesa w świecie telewizji jest z kolei Benedict Cumberbatch, który pojawia się franczyzie Marvela jako Doktor Strange.

źródło: ew.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
ELIZA MICHALIK 0 0Czas rozpocząć debatę o wielkich winach Kościoła. Zanim fanatycy umeblują nam świat
0 0Nie tylko Taco i Dawid. Ci polscy artyści też mogą zapełnić Stadion Narodowy-wspomnicie nasze słowa
DADHERO.PL 0 0Centralę brytyjskiego wywiadu MI6 zamieniono na... No, moi drodzy, tak trzeba żyć!

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką