Gdzie mieszka Monika Olejnik? Lokum dziennikarki to miejsce z bogatą historią

Monika Olejnik nabyła swój 150-metrowy apartament w listopadzie 2015 roku.
Monika Olejnik nabyła swój 150-metrowy apartament w listopadzie 2015 roku. Fot. Adam Kozak / Agencja Gazeta
Dziennikarka TVN Monika Olejnik od listopada 2015 roku jest posiadaczką dużego apartamentu w kamienicy w Warszawie o dość interesującej przeszłości. Ostatnio pojawiło się wokół niego sporo szumu z powodu łączenia go z aferą reprywatyzacyjną.

Gdzie mieszka Monika Olejnik?
Sprawę z kamienicą, w której mieszka Monika Olejnik nagłośnił program TVP "Alarm" i opisał "Super Express". Chodzi mianowicie o budynek przy al. Szucha 16 w Warszawie. Jest to miejsce z dość ciekawą historią. Zostało zbudowane przed wojną przez Oficerską Spółdzielnię Mieszkaniowo-Budowlaną. Oddano go do użytku gdzieś w okolicach 1936 roku. Mieszkali w niej generałowie oraz pułkownicy służący Józefowi Piłsudskiemu. W mieszkaniu na trzecim piętrze 2 kwietnia 1939 r. trzykrotny premier i marszałek Sejmu ppłk Walery Sławek strzelił sobie z browninga w głowę dokładnie o 20.45, czyli o godzinie, w której w 1935 roku zmarł Piłsudski. W czasach PRL na chwilę zadomowił się w tym miejscu I sekretarz KC PZPR Wiesław Gomułka. W 1954 roku kamienicę przejął Skarb Państwa.

Według programu TVP 150-metrowy apartament prowadzącej "Kropki nad i" miał należeć wcześniej do adwokat Aliny D., czyli matki Jakuba R., byłego wicedyrektora Biura Gospodarki Nieruchomości w ratuszu, który posiadał biuro w kamienicy. Z kolei Alina D. kupiła mieszkanie w 1984 roku od rodziny generała Władysława Ciastonia. Mecenas broniła Ciastonia w procesie o zabójstwo księdza Jerzego Popiełuszki. Obecnie kobieta wraz ze swoim synem przebywają w areszcie w związku z aferą reprywatyzacyjną.

Dziennikarka stanowczo zaprzecza
Monika Olejnik za pośrednictwem swojego Facebooka szybko zdementowała doniesienia związane z jej lokum. "Wyjaśniam, że mieszkanie w którym mieszkam zostało kupione NA WOLNYM RYNKU zgodnie z prawem. To mieszkanie BEZ WAD PRAWNYCH kupione za pośrednictwem agencji nieruchomości od ludzi których nie znałam".
Dziennikarka zaprzeczyła także informacją z materiału TVP, który sugerował, że część mieszkań została sprywatyzowana w latach 70. lub 80. na rzecz generałów z czasów PRL. "KAMIENICA NIE BYŁA REPRYWATYZOWANA!" – napisała Olejnik. Z aferą łączy się także właścicieli mieszkań przy ul. Mokotowskiej 8, Szucha 8, Nabielaka 9 i Szucha 16: Monikę Jaruzelską, modelkę Anję Rubik, dyrektora programowego TVN’u Edwarda Miszczaka oraz dziennikarza Jarosława Gugałę z Polsatu.


Jak pisaliśmy jakiś czas temu, politycy PiS zasiadający w Komisji Weryfikacyjnej, badającej aferę reprywatyzacyjną, podjęli już wstępne czynności sprawdzające.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...