Patryk Jaki weźmie się za Olejnik i Jaruzelską. Chodzi o kamienicę blisko rządowych budynków

Patryk Jaki weźmie się za Olejnik i Jaruzelską? Jak pisze "SE", chodzi o kamienicę blisko rządowych budynków, w której obie panie posiadają apartamenty.
Patryk Jaki weźmie się za Olejnik i Jaruzelską? Jak pisze "SE", chodzi o kamienicę blisko rządowych budynków, w której obie panie posiadają apartamenty. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Wstępne czynności sprawdzające już zostały podjęte – przyznają politycy PiS zasiadający w Komisji Weryfikacyjnej, która bada aferę reprywatyzacyjną w Warszawie. Ta konkretna kamienica budzi niemałe emocje. Sprawę nagłośnił nowy program TVP "Alarm" i opisał "Super Express". Jak twierdzą te media, chodzi o budynek przy al. Szucha, gdzie apartamenty posiadają m.in. Monika Jaruzelska i Monika Olejnik. Obie zainteresowane już odniosły się do sprawy.

Kamienica ma długą i niezwykle ciekawą historię. Przed wojną mieszkali tu m.in. generałowie służący Józefowi Piłsudskiemu, w czasach PRL choćby I sekretarz KC PZPR Wiesław Gomułka. Po upadku komunizmu kamienica przy ul. Szucha 16 została zreprywatyzowana.
Swoje biura mieli tam bohaterowie afery reprywatyzacyjnej – kupiec roszczeń Maciej M. oraz urzędnik ze stołecznego ratusza Jakub R. (obaj są w areszcie – ten drugi, jak niedawno ujawniono, jest dobrym znajomym wysoko postawionych polityków PiS).
Właścicielkami mieszkań w kamienicy są natomiast choćby córka gen. Wojciecha Jaruzelskiego, Monika, oraz dziennikarka TVN Monika Olejnik.

"Losy 150-metrowego apartamentu należącego od listopada 2015 roku do Moniki Olejnik są niezwykle interesujące. Mieszkanie należało wcześniej do mecenas Aliny D., matki Jakuba R., byłego wicedyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami w ratuszu. Znana prawniczka nabyła go w 1984 r. od rodziny komunistycznego generała Władysława Ciastonia. Mecenas Alina D. broniła Ciastonia w procesie o zabójstwo księdza Jerzego Popiełuszki. Dziś Alina D. oraz jej syn przebywają w areszcie".

se.pl
Monika Olejnik sprawy nie skomentowała; Monika Jaruzelska zaś wyjaśniła, że apartament kupiła 10 lat temu na kredyt i nie ma nic wspólnego ze sprawą reprywatyzacji. – Mam nadzieję, że komisja weryfikacyjna interesuje się kamienicą w oderwaniu od mojej osoby. Że to zupełny przypadek. Mam nadzieję, że komisji chodzi o osoby, które miały tam biura, a występują w aferze reprywatyzacyjnej – stwierdza. A Sebastian Kaleta z PiS potwierdza, iż budynek jest na oku Komisji Weryfikacyjnej.
Sebastian Kaleta
Komisja Weryfikacyjna

Kwestia reprywatyzacji czy też przekształceń nieruchomości przy al. Szucha są nam znane. Komisja podjęła już wstępne czynności sprawdzające w sprawie tej nieruchomości.

se.pl
Program "Alarm", który nagłośnił sprawę kamienicy przy Szucha, to nowość w ramówce TVP. Jego nazwa ma nawiązywać do słynnego tweeta Donalda Tuska. Większość wydań programu prowadzi Jacek Łęski, znany z anteny TVP m.in. z programu "Studio Polska".

Monika Olejnik i Monika Jaruzelska skomentowały doniesienia TVP. Dziennikarka twierdzi, że to "polowanie na Olejnik" i wyjaśnia, jak to jest naprawdę z jej kamienicą.

źródło: tvp.pl, se.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...