Poseł Sasin poucza BBC po materiale o Polsce. "To będzie rysa i cień na renomie stacji"

Jacek Sasin przekonuje, że materiał BBC o niszczeniu demokracji i praworządności w Polsce położy się cieniem na renomie stacji.
Jacek Sasin przekonuje, że materiał BBC o niszczeniu demokracji i praworządności w Polsce położy się cieniem na renomie stacji. Fot. screen / wp.tv
Jacek Sasin nie pierwszy raz udowodnił, że nie zamierza przejmować się krytyką ze strony zagranicznych mediów i na każdy zarzut ma gotową odpowiedź. BBC w poniedziałek wieczorem opublikowało materiał o upadku zasad demokracji i praworządności w Polsce. Minister Sasin we wtorek rano już wiedział, jak zareagować – stwierdził, że to nagranie położy się cieniem na wizerunku stacji.

"Pełzający autorytaryzm", "zagrażanie liberalnej demokracji" i "zagrażanie niezależności sądownictwa" – takie zarzuty padły pod adresem rządzącego w Polsce PiS na antenie BBC. Doprawdy, trudno o gorszą antyreklamę polskich władz, niż to, co ukazało się na antenie tej najbardziej popularnej i szanowanej brytyjskiej stacji.

Jednak Jacek Sasin krytyką nie przejął się ani trochę. Wręcz przeciwnie – uznał, że to BBC powinna zacząć się przejmować. – To będzie rysa i cień na renomie stacji – przekonywał na antenie TV WP minister i szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. – Żadne zasady demokracji i praworządności w Polsce nie są łamane, przecież to jest oczywiste. Polacy którzy żyją tu, w Polsce o tym doskonale wiedzą – argumentował Jacek Sasin, a odpowiedzialnością za krytyczny materiał BBC próbował obciążyć totalną opozycję, która zdaniem ministra prowadzi na świecie kampanię oczerniającą Polskę i polski rząd.
Jednocześnie Sasin zapewnił, że rząd nie będzie podejmował żadnych kroków w związku z materiałem BBC. – Chyba trudno oczekiwać od rządu, żeby się odnosił do każdej absurdalnej tezy, która się w przestrzeni publicznej pojawia. To by obniżało powagę rządu i państwa. Nikt nikomu nie zabrania głosić bzdur. Odbiorcy to oceniają – stwierdził Sasin.

źródło: wp.tv
Trwa ładowanie komentarzy...