Petru nie może się rozwieść. Wszystko dlatego, że przepisał majątek na żonę

Ryszard Petru jest zdecydowanie bliżej Joanny Schmidt niż swojej żony, ale rozwieść się nie może.
Ryszard Petru jest zdecydowanie bliżej Joanny Schmidt niż swojej żony, ale rozwieść się nie może. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Ryszard Petru od ponad roku nie może się rozwieść ze swoją żoną Małgorzatą. Jak nieoficjalnie podaje "Super Express", były szef Nowoczesnej tuż przed wyborami do Sejmu miał przeprowadzić rozdzielność majątkową. Część rodzinnych pieniędzy trafiła więc do jego małżonki – i stąd kłopot.

Małżeństwo od miesięcy nie może dojść do porozumienia w kwestii tego, jak ma wyglądać ich rozstanie. Od miesięcy państwo Petru nie mają wyznaczonego terminu rozprawy.

Wcześniej problematyczna była sama kwestia polubownego zakończenia małżeństwa, ale teraz problem jest chyba nawet większy – chodzi o podział majątku. W październiku 2015 roku, dwa tygodnie przed złożeniem oświadczenia majątkowego, Petru dokonał ze swoją żoną rozdzielności majątkowej. Dzięki temu nie musiał "chwalić się" całym majątkiem. Zostawił sobie 3,6 mln zł. Nie wiadomo, jaka kwota przypadła żonie. Ale to być może ona jest kością niezgody.

Ryszard i Małgorzata Petru są małżeństwem od 1997 roku. Mają dwie córki. Ich małżeństwo praktycznie nie istnieje od dłuższego czasu. Ponad rok temu media obiegło zdjęcie przedstawiające byłego szefa Nowoczesnej razem z posłanką Joanną Schmidt w trakcie podróży na Maderę. W samym środku okupacyjnego protestu w Sejmie przez opozycję.

źródło: se.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...