Magdalena Ogórek pokazała list poparcia od "asystenta rabina Polski". Tylko, że rabin... nie ma takiego asystenta

Magdalena Ogórek chciała się wybronić od oskarżeń o antysemityzm. Nie wyszło.
Magdalena Ogórek chciała się wybronić od oskarżeń o antysemityzm. Nie wyszło. Fot. Adrianna Bochenek/Agencja Gazeta
Konfliktu Magdaleny Ogórek z Muzeum POLIN ciąg dalszy. W tej walce gwiazda TVP niedawno pochwaliła się listem poparcia od "asystenta rabina Polski", który miał usprawiedliwiać jej poglądy i wpisy na Twitterze. Coś jednak "poszło nie tak". Bo okazało się, że podpisanego pod listem "asystenta" naczelny rabin Polski Michael Schudrich... właściwie nie zna.

Przypomnijmy, konflikt Magdaleny Ogórek i Muzeum POLIN rozpoczął się od wystawy poświęconej 50. rocznicy Marca 1968, na której umieszczono jej wpis z Twittera o Marku Borowskim jako przykład powrotu antysemityzmu do naszego języka. Gwiazda TVP zapowiedziała już wytoczenie procesu dyrektorowi muzeum, jednak przed tym zaczęła budować linię obrony. Miał w tym pomóc list poparcia, jaki otrzymała od "asystenta rabina Polski".
Coś jednak poszło nie tak – bo jak się szybko okazało – podpisany pod listem Eli Bartłomiej Zolkos... nie jest, ani nigdy nie był asystentem Michaela Schudricha, czyli naczelnego rabina Polski.

Od Tomasza Małodobrego z zarządu fundacji "Anioły Kultury" odcina się natomiast prezeska tej instytujcji Agata Śmierzyńska. "Odcinam się od każdej wypowiedzi, próbującej podpierać Fundacją prywatne poglądy i oświadczam, że takie osoby bądź organizacje będą od niej odsunięte" – napisała w oświadczeniu zamieszczonym na fanpage'u fundacji.
Wygląda na to, że budowanie obrony przez Magdalenę Ogórek tym razem nie wyszło. List fałszywego asystenta rabina Polski na pewno w tym nie pomoże. I pomyśleć, że wystarczyłyby przeprosiny...
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...