"Biały Piątek" to walka z "Czarnym Piątkiem". Zwolennicy akcji wierzą, że wystarczy "modlitwa z koronką"

Po "Czarnym Piątku" odbędzie się także "Biały Marsz".
Po "Czarnym Piątku" odbędzie się także "Biały Marsz". Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
"Biały Piątek" to specjalna akcja zainicjowana na Facebooku. Nie będzie to jednak, jak w wypadku "Czarnego Piątku", szeroko zakrojony uliczny protest. Ideą jest, by 23 marca o godz. 15.00 ubrać się na biało i włączyć się w modlitwę za życie poczęte. Przypomnijmy, że tego samego dnia odbędzie się strajk kobiet w ramach "Czarnego Piątku".

"Jesteś za życiem? Pokaż to! W piątek 23 marca Nieziemskie Kobiety zakładają białe ciuchy. Cokolwiek znajdzie się w szafie! Czekamy na Wasze zdjęcia z hasztagiem #białypiątek. O godz. 15.00 modlimy się Koronką w intencji ochrony życia. Dołącz do nas!" – czytamy w opisie wydarzenia "Biały Piątek" na Facebooku.

Ponadto, w Poznaniu 24 marca odbędzie się uliczny "Biały Marsz", który o godz. 13.00 wyruszy spod pomnika Armii Poznań przy Cytadeli. Odbywa się on regularnie z okazji Narodowego Dnia Życia, lecz co roku są na nim poruszane aktualne tematy. Tym razem uczestnicy pochylą się nad kontrowersyjnym projektem Kai Godek "Zatrzymaj aborcję".
– Nie tylko ja, ale blisko jeden milion obywateli żąda usunięcia przepisów pozwalających na zabójstwo niepełnosprawnych dzieci. Jest to zaprzeczeniem sprawiedliwości, jest to sprzeczne z prawami człowieka – przekonywała na antenie TVN24 Kaja Godek. Zgodnie z jej projektem, Polki byłyby pozbawione możliwości przerwania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...