Nie żyje Redouane Lakdim, który wziął w supermarkecie zakładników. Zdradzono, czego żądał i podano pełną liczbę ofiar

Sprawca ataku we francuskim supermarkecie w Trèbes został zastrzelony przez policję.
Sprawca ataku we francuskim supermarkecie w Trèbes został zastrzelony przez policję. Fot. Twitter.com/@DoraGezwitscher
Sprawca ataku we francuskim supermarkecie został już zastrzelony przez policję. Okazało się, że mężczyzna żądał wypuszczenia Salaha Abdeslama – uczestnika zamachu w Paryżu w listopadzie 2015 roku, w którym zginęło 130 osób. Policja już potwierdziła, że zginęły co najmniej trzy osoby, z kolei 12 zostało rannych podczas konfrontacji z napastnikiem – podaje France Info.

Terrorysta to Redouane Lakdim, który był notowany za drobne przestępstwa i uległ radykalizacji – zdradził szef MSW Francji Gerard Collomb. Lakdim był obserwowany przez francuskie służby, jednak nie uważano go za zagrożenie na tle islamistycznym – dodawał Gerard Collomb.

Przypomnijmy, że napastnik ostrzelał z samochodu funkcjonariuszy, którzy uprawiali jogging w okolicach Carcassone. Następnie mężczyzna wszedł do supermarketu w Trèbes był, gdzie krzyczał "Allah Akbar" i wziął zakładników. Media informowały, że miał przy sobie noże, pistolety i granaty. W ten sposób zamachowiec chciał wymusić wypuszczenie Salaha Abdeslama.

Kim jest Salah Abdeslam?
W 2015 roku terroryści otworzyli jednocześnie ogień w kilku miejscach w stolicy Francji. Napastnicy wzięli między innymi ponad setkę zakładników w sali koncertowej "Bataclan". Tylko Salah Abdeslam przeżył tamte wydarzenia, po czym ukrywał się w Brukseli, ale został w końcu złapany.


W Brukseli Salah Abdeslam jest sądzony także za postrzelenie w 2016 roku trzech policjantów, którzy brali udział w operacji mającej na celu schwytanie terrorysty. Terrorysta uciekł, ale kilka dni później go złapano. Za zbrodnie popełnione w brukselskiej dzielnicy Forest mężczyźnie grozi nawet 40 lat pozbawienia wolności.

źródło: France Info
Trwa ładowanie komentarzy...