Pamiętacie "kto to rucha"? Marcin Rola znów obraża kobiety. Nazywa je "pasztetami z wąsem"

Marcin Rola znów obraża uczestniczki czarnego protestu.
Marcin Rola znów obraża uczestniczki czarnego protestu. Facebook/Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
Marcin Rola to prawicowy dziennikarz znany z niewybrednych określeń kobiet, zwłaszcza tych biorących udział w czarnych protestach. Pół roku temu jako prowadzący program pozwolił na wulgarne wypowiedzi Romanowi Sklepowiczowi i wybuchał po nich śmiechem. Teraz w podobnym tonie skomentował "Czarny Piątek", w którym tysiące Polek protestowało przeciwko zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych.

Według danych warszawskiego ratusza ponad 55 tys. osób uczestniczyło w warszawskim "Czarnym Piątku". Marcin Rola "ocenił" manifestujące w internetowej telewizji wRealu24.
Marcin Rola obraża uczestniczki Czarnego Protestu

„KOCMOŁUCHY, JEŁOPY, WIESZAKOWE PASZTETY Z WĄSEM, NEONAZISTKI” – MARCIN ROLA O UCZESTNICZKACH CZARNEGO PROTESTU „Feminizm = nazizm = islam” – do takiego wniosku dochodzą prowadzący kanału YouTube wrealu24. Magdalena Derucka i Marcin Rola debatowali na wizji o Czarnym Proteście. Nasz Ośrodek w trybie pilnym zawiadamia o tym występie prokuraturę. Wesprzyjcie nas w tych działaniach. Złóżcie swoje własne zawiadomienia do lokalnych prokuratur, zgloście że zostałyście publicznie nazwane nazistami. Możecie też wesprzeć nasze działania prawne, dane do wpłaty znajdziecie pod spodem. Pokażemy skrajnie prawicowemu mizoginowi siłę kobiet. Rola, znany jest z tego, że poprzednio rechotał z Polek razem ze Sklepowiczem: „Tak stałem i myślałem: kto to rucha? Doszedłem do wniosku, że nikt. I dlatego idą w tej manifestacji”. Teraz padają z jego ust podobne określenia: „neonazistki”, „feminazistki”, „debile, półmózgi, ameby, sklonowane owce”. Nie zabrakło wątku spiskowego: tajemnicze siły, które sponsorują transparenty i „czarne chusty na łeb”. Najbardziej Roli szkoda tego, że w Czarnym Proteście szły także „ładne, zadbane dziewczyny”. Słowem wyszedł z niego znowu mizogin, który kobiety ocenia jedynie na poziomie ich atrakcyjności seksualnej. Nieco mniej wulgarnie niż Sklepowicz, ale ostatecznie wydźwięk jest dokładnie ten sam.: kobieta = obiekt seksualny. Jak jest brzydka to się nie liczy. A jak w dodatku ma inne poglądy niż Rola to w ogóle można ją wyzywać. Pociągniemy Marcina Rolę do odpowiedzialności za jego słowa, nikt nie będzie nazywał Polek nazistkami. ____ Przeciwstawiamy się brunatnej fali rasizmu i faszyzmu zalewającej Polskę. Stawiamy przed sądem rasistów, nagłaśniamy ataki na obcokrajowców, informujemy społeczność międzynarodową o tym, co dzieje się w naszym kraju. Jeśli popierasz nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na poniższe dane. Finansujemy działalność jedynie z prywatnych środków: PayPal i karta płatnicza: https://www.omzrik.pl/donacja Dane do przelewu: Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ul Górczewska 53 01-401 Warszawa nr konta 19 2490 0005 0000 4520 8435 8540 tytuł : "darowizna na działalność statutową" IBAN : PL19249000050000452084358540 SWIFT: ALBPPLPW

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na 25 marca 2018
– Feministki nienawidzą kobiet. Feminizm to patologia umysłowa. Feminizm równa się nazizm – mówił dziennikarz, który coraz bardziej się rozkręcał. – To są ameby, sklonowane owce, które porównują Marsz Niepodległości i banda skończonych jełopców śmie porównywać marsz patriotów z spędem feminazistek, z jakimś dziadostwem intelektualnym – wyzywał kobiety Rola. Nazwał uczestniczki marszu "wieszakowymi pasztetami z wąsem".

Publicysta ocenił też sposób finansowania "Czarnego Piątku". Jego zdaniem "zza granicy parę banieczek" poszło na transparenty, czarne chusty i czarne pieluchy dla feministek.
O Marcinie Roli w kontekście seksistowskich wypowiedzi było głośno po programie, w którym jego gościem w internetowej telewizji WRealu24 był Roman Sklepowicz. Ten drugi, który jeszcze niedawno był ekspertem w TVP Info, oceniał w wulgarny i obraźliwy sposób kobiety biorące udział w czarnych protestach. – Ładne laski idą na dyskotekę, a brzydkie, których nikt nie chce bzykać, to idą na demonstracje – mówił, a jego wynurzeniom towarzyszyły wybuchy śmiechu Roli. – Kto to rucha – oceniał Sklepowicz demonstrujące kobiety. Rola powiedział z kolei: "Czarny protest znowu wyłazi, czyli te feminazistki i te inne...".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...