Poparcie dla PiS leci na łeb, na szyję! To najgorszy sondaż od wielu lat dla partii Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński może mieć powody do obaw. Tak niskiego poparcia PiS nie miało od kilku lat.
Jarosław Kaczyński może mieć powody do obaw. Tak niskiego poparcia PiS nie miało od kilku lat. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Nagrody od Beaty Szydło odbijają się Prawu i Sprawiedliwości niesamowitą czkawką. Tak słabego wyniku partia nie zanotowała odkąd rządzi. I nie miała go długo wcześniej, zanim rozpoczął się trend zwyżkowy, który ostatecznie doprowadził do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych w 2015 r.

Tylko 28 procent chce głosować na Prawo i Sprawiedliwość – wynika z sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. To spadek aż o 12 punktów procentowych w porównaniu do badania z lutego.

Za to główny rywal PiS w walce o władzę, PO, zanotowała wzrost o 6 pkt proc. i popiera ją 22 procent badanych. Na trzecim miejscu Kukiz'15 – 10 proc. poparcia. W Sejmie znalazłoby się jeszcze SLD – 9 proc. Na granicy progu wyborczego balansują Nowoczesna (6 proc.) i PSL (5 proc.), a także partia Wolność – również 5 proc. poparcia.

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że rekordowe, bliskie 50-proc. poparcie dla PiS-u – choć nieco spadło – to jednak jest niezagrożone. Według sondażu Estymatora partia Jarosława Kaczyńskiego mogła liczyć na 46,5 proc, a jej najgroźniejszy rywal, PO, zostawał daleko w tyle, z 25,7-proc. poparciem.

Niepokoić PiS mogą także badania przeprowadzane przed wyborami samorządowymi. Na przykład w Białymstoku kandydat Zjednoczonej Prawicy Jacek Żalek nie miałby żadnych szans z Tadeuszem Truskolaskim - tak przynajmniej wynika z sondażu na zlecenie Urzędu Miasta w Białymstoku.


źródło: TVN24
Trwa ładowanie komentarzy...