Gigantyczna dotacja resortu Gowina dla stowarzyszenia powiązanego z jego partią. Istniało... 18 dni

Stowarzyszenie SENS jest powiązane z Porozumieniem Jarosława Gowina.
Stowarzyszenie SENS jest powiązane z Porozumieniem Jarosława Gowina. fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Nieważne, że stowarzyszenie powiązane z partią Jarosława Gowina Porozumienie istniało zaledwie 18 dni. Że nie miało żadnego doświadczenia w pracy z seniorami. Jak informuje "Wprost", dostało dofinansowanie od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, którym zawiaduje... Jarosław Gowin. Kwota: 230 tys. zł.

Według ustaleń "Wprost" w ramach wsparcia uniwersytetów trzeciego wieku do ministerstwa wpłynęło 49 wniosków o dofinansowanie. Wśród 20 organizacji, którym przyznano dotację, było Stowarzyszenie-Ekonomia Nauka Społeczeństwo "SENS", które powstało... niespełna trzy tygodnie przed rozpisaniem konkursu.

Prezesem stowarzyszenia jest Krzysztof Kupiec, asystent społeczny Michała Cieślaka, posła Porozumienia. Kupiec jest też szefem struktur powiatowych partii Gowina. Wiceprezesem SENS-u jest Aneta Bobowiec-Stachowicz, którą od 2016 r. zatrudnia Cieślak. Drugim wiceprezesem jest Hubert Przybyszewski, który w 2014 roku był pełnomocnikiem poprzedniego ugrupowania Gowina: Polska Razem. Cała trójka wzięła udział w grudniu 2017 r. w konwencji regionalnej Porozumienia w Kielcach.

Według "Wprost" w ministerialnym programie nie było wymogu, by organizacja miała doświadczenie w pracy z seniorami, ale za to znalazł się punkt, w którym wymagano przedstawienia historii działalności z dwóch ostatnich lat. Tygodnik zapytał ministra Jarosława Gowina, czy nie ma konfliktu interesów, bo SENS istniał tylko 18 dni przed rozpisaniem konkursu. "Wnioski są oceniane pod względem formalnym i merytorycznym, a nie pod względem przynależności członków władz podmiotów zgłaszających do organizacji politycznych" – odpowiedział zespół informacyjny resortu Gowina.


Porozumienie Jarosława Gowina miało swój kongres założycielski w listopadzie. Informowaliśmy o problemach z zarejestrowaniem nazwy ugrupowania. Wszystko przez to, że istniała już partia Porozumienie Polskie, której jednym z założycieli był Jan Łopuszański, polityk z kręgów towarzyskich ojca Tadeusza Rydzyka.

źródło: "Wprost"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...