"Putin zemścił się na Kaczyńskim". Niebywałe słowa Piotra Glińskiego o katastrofie smoleńskiej

Piotr Gliński w mocnych słowach ocenił przyczyny katastrofy smoleńskiej.
Piotr Gliński w mocnych słowach ocenił przyczyny katastrofy smoleńskiej. fot. Marcin Stępień/Agencja Gazeta
Na Wschodzie wszyscy wiedzą, że Putin zemścił się na Kaczyńskim – takimi słowami ocenił Piotr Gliński przyczyny katastrofy smoleńskiej. Jednocześnie powiedział, że wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej może być szalenie trudne ze względu na zaniedbania poprzedników u władzy. Minister kultury udzielił wywiadu "Rzeczpospolitej" w ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Piotr Gliński – jakże by inaczej – zrzuca winę za "brak wyjaśnienia" przyczyn tragedii pod Smoleńskiem na poprzedników. – Być może nie uda się w pełni wyjaśnić przyczyn katastrofy smoleńskiej, tym bardziej bez kluczowych dowodów. Wynika to niestety przede wszystkim z zaniedbań poprzedniego rządu – ocenił Gliński.

Zapytany, czy pod Smoleńskiem doszło do zamachu, nie chciał odpowiedzieć wprost. Jego zdaniem nie można wykluczyć żadnej opcji, a pewne jest to, że raporty Tatjany Anodiny i Macieja Laska nie są wiarygodne. – Nawet jeśli nie mamy wiedzy co do faktów, to mamy wiedzę co do charakteru systemu postsowieckiego. Istnieje taka hłaskowska kategoria "prawdziwych zmyśleń": na Wschodzie wszyscy wiedzą, że Putin zemścił się na Kaczyńskim – wyjaśniał Gliński.

W rocznicę katastrofy smoleńskiej ma zostać opublikowany jedynie raport częściowy Podkomisji Smoleńskiej o przyczynach katastrofy. Jak dowiedziało się radio RMF FM, głównym motywem będzie teza o wybuchu w prezydenckim Tu 154-M.

źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...