Donald Tusk wypowiedział się ws. ataku rakietowego w Syrii. Unia Europejska zajęła jasne stanowisko

Donald Tusk wypowiedział się na swoim Twitterze na temat ataków w Syrii przeprowadzonych przez USA, Francję i Wielką Brytanię.
Donald Tusk wypowiedział się na swoim Twitterze na temat ataków w Syrii przeprowadzonych przez USA, Francję i Wielką Brytanię. Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta
Szef Rady Europejskiej Donald Tusk odniósł się na swoim Twitterze do ataku rakietowego, jaki przeprowadziły Stany Zjednoczone, Francja oraz Wielka Brytania w nocy z piątku na sobotę. Były premier RP stanowczo oznajmił, że Unia Europejska zamierza wspierać swoich sojuszników.

"Naloty ze strony USA, Francji i Wielkiej Brytanii jasno pokazują, że reżim syryjski wraz z Iranem i Rosją nie może kontynuować działań prowadzących do ludzkiej tragedii, na pewno nie bez poniesienia kosztów. UE będzie stać z naszymi sojusznikami po stronie sprawiedliwości" – można przeczytać na Twitterze Donalda Tuska.
Atak rakietowy kolacji państw zachodnich jest odwetem za atak chemiczny na szpital w mieście Duma niedaleko Damaszku z 7 kwietnia. Zginęło wówczas co najmniej 60 osób.

Ostra reakcja ze strony Rosji i Syrii
Syryjskie Ministerstwo spraw zagranicznych w swoim oświadczeniu uznało całą operację za "barbarzyńską i brutalną agresję państw zachodnich". Z kolei wiceszef komisji obrony w rosyjskiej Dumie Aleksander Szerin kilka godzin po ataku USA, Wielkiej Brytanii i Francji na Syrię powiedział, że "Trump to Adolf Hitler nr 2".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...