Andrzej Duda w pełni korzysta z ładnej pogody. Wziął udział w biegu w hołdzie dla oficera BOR

Prezydent Andrzej Duda pobiegł w hołdzie oficera BOR, który zginął w katastrofie smoleńskiej.
Prezydent Andrzej Duda pobiegł w hołdzie oficera BOR, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Fot. Jakub Szymczuk / KPRP
Podczas gdy Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki przemawiali na konwencji Prawa i Sprawiedliwości, prezydent Andrzej Duda pojawił się na corocznym biegu organizowanym przez bliskich i przyjaciół Pawła Janeczka, oficera Biura Ochrony Rządu, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

"Urodziny Janosika" to pierwszy z pięciu biegów, które odbędą się w ramach tegorocznego 40. PZU Maratonu Warszawskiego. Paweł Janeczek, którego pseudonim brzmiał właśnie Janosik, był szefem ochrony prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zanim zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastofie samolotu pod Smoleńskiem, Janeczek był stałym uczestnikiem Maratonów Warszawskich.

Jak można przeczytać na stronie prezydent.pl, "na pięciokilometrowej trasie w Parku Skaryszewskim rywalizowali m.in. funkcjonariusze Policji, Służby Ochrony Państwa i Straży Granicznej. W tym roku na starcie stanął Prezydent Andrzej Duda, który uczcił w ten sposób pamięć tragicznie zmarłego funkcjonariusza" – czytamy.
Konwencja PiS
Gdy Andrzej Duda biegał w hołdzie ofierze katastrofy smoleńskiej, reszta rządu zebrała się na Konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Wśród osób przemawiających byli m.in. prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz Beata Szydło. Premier zapowiedział szereg nowych projektów, wśród których jest m.in. "Wyprawka", dzięki której dzieci do 18. roku życia będą dostawały 300 złotych przed każdym rokiem szkolnym. Wspomniał również o tym, że rząd zamierza obniżyć podatek CIT z 15 proc. na 9 proc.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...