"Pogonimy PiS!". Opozycja w bojowym nastroju na mazowieckiej Konwencji. Ogłosili nazwę koalicji

"Koalicja Obywatelska" – tak przed wyborami samorządowymi nazywa się koalicja PO i Nowoczesnej.
"Koalicja Obywatelska" – tak przed wyborami samorządowymi nazywa się koalicja PO i Nowoczesnej. Fot. Screen/Twitter
– Przywrócimy wolność i suwerenność. Pogonimy PiS! – mówił na mazowieckiej Konwencji mazowieckiej PO i Nowoczesnej w Warszawie Grzegorz Schetyna. Nastroje były bojowe, w takim duchu są też tweety polityków opozycji. "Wygramy" – piszą jeden za drugim. Liderzy obu ugrupowań ogłosili, że koalicja opozycji przed wyborami samorządowymi stała się faktem. Komitet wyborczy będzie się nazywał "Koalicja obywatelska".

Konwencja PO i Nowoczesnej odbyła się dosłownie chwilę przed konwencją PiS. Gdy Jarosław Kaczyński szykował się do przemówienia, politycy opozycji właśnie skończyli wygłaszać swoje. "Najpierw wygramy w Warszawie - potem wygramy na Mazowszu - w końcu wygrany w całej Polsce" – rozległo się w sieci.

– Jesteśmy by chronić przed zarazą PiS. Nie pozwolimy na zainfekowanie tłumem Misiewiczów i zajmowaniem się historią, nie problemami Polaków, nie pozwolimy na to w samorządach! – grzmiała Katarzyna Lubnauer.

Marcin Kierwiński z PO: – To ważny dzień dla Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Dzisiaj praktycznie mówimy idziemy razem po zwycięstwo! 12 lat temu na tej sali rozpoczęliśmy marsz do odsunięcia PiSu od władzy, udało się wtedy, uda się teraz!
Grzegorz Schetyna powiedział, że ich współpraca wywołała frustrację PiS i Kaczyńskiego. – Dlatego rozpoczął się sezon polowania na polityków opozycji – mówił. Kamila Gasiuk-Pihowicz: – Razem możemy wygrać z PiS!

Entuzjazm był wielki. Na "Pogonimy PiS" Schetyny, jeden z internautów szybko odpowiedział: "Gońcie!".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...