Kaja Godek miała wystąpić na Dniach Bioetycznych w Bydgoszczy. Aktywistka trafiła do szpitala

Kaja Godek nie wystąpiła na Dniach Bioetycznych w Bydgoszczy, aktywistka trafiła do szpitala.
Kaja Godek nie wystąpiła na Dniach Bioetycznych w Bydgoszczy, aktywistka trafiła do szpitala. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
"Kaja Godek w nocy trafiła do szpitala" – poinformowali administratorzy jej profilu na Twitterze, zapowiadając, iż aktywistka nie wystąpi na Dniach Bioetycznych w Bydgoszczy. W sobotę popołudniu głos zabrała ona sama - podziękowała za wyrazy wsparcia i poinformowała, że zostanie przeniesiona ze szpitala w Bydgoszczy do szpitala w Warszawie. Powodów hospitalizacji nie ujawniła.

Kaja Godek w Bydgoszczy miała wygłosić referat zatytułowany "Troska o życie każdego dziecka poczętego jako wyzwanie dla państwa i społeczeństwa". Jej wystąpienie było w programie Bydgoskich Dni Bioetycznych. Wśród organizatorów wydarzenia wymieniana jest m.in. Bydgoska Izba Lekarska.
Sama Bydgoska Izba Lekarska odcięła się od tego wydarzenia. Wydano oświadczenie z zapewnieniem, że BIL nie jest organizatorem Dni Bioetycznych. Podkreślono też, że Izba nie ma wpływu na program oraz dobór prelegentów.

Oświadczenie ORL w sprawie Konferencji "Wyzwania i zagrożenia bioetyczne XXI wieku"

Opublikowany przez Bydgoska Izba Lekarska 8 kwietnia 2018
Wśród prelegentów Dni Bioetycznych znalazły się, oprócz lekarzy, także m.in. redaktor naczelna portalu wPolityce.pl Marzena Nykiel (z referatem "Zagrożenia bioetyczne, kulturowe i socjologiczne ideologii gender") oraz Kaja Godek. Pełnomocnik Inicjatywy Zatrzymaj Aborcję nie wystąpiła jednak ze swoim referatem – nocą pogotowie odwiozło ją do bydgoskiego do szpitala.
Modlitwa za "Wielką Sprawę"
W sobotę popołudniu głos na Twitterze zabrała sama Kaja Godek. Podziękowała za wsparcie i poinformowała, że zostanie przewieziona do szpitala w Warszawie. Na obserwacji pozostanie prawdopodobnie kilka dni.
Prace nad firmowanym przez Kaję Godek obywatelskim projektem "Zatrzymaj aborcję" parę dni temu znów zostały wstrzymane. Dokument utknął w komisji. Godek zarzuciła posłom "dobrej zmiany" celowe opóźnianie wejścia w życie ustawy zaostrzającej przepisy aborcyjne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...